hyvää joulua etankin kaikille niille, jotka käyvät haukkumassa meitä faneja tällä palstalla ja tietysti niille oikein hyvää ja tapsukkamaista joulua jotka ihan aikuisten oieesti pitää tapsasta
toivottaisin
18
932
Vastaukset
kirjoitusvirhe paholainen tarkoitin siis oikeesti
- pinsio
sinulle Melina. Toivottavasti tämä keskustelu pysyy yhtä vilkkaana kuin kuluneenakin vuonna. Annetaan ihmisille sananvapaus, eikä olla niin kriittisiä kritiikistäkään. Annetaan kuitenkin töykeimpien ja törkeimpien kirjoitusten olla omassa arvossaan, eikä lähdetä siihen keskusteluun lainkaan mukaan. Eks niin Justiinax.
Joo, yritänpä jättää omaan arvoonsa sellaiset törkeimmät viestit.
Oikein mukavaa ja rauhaisaa joulua ennenkaikkea Tapsan faneille, mutta muillekkin myös !!!! :D
- OK.
Hauskaa joulua Melinalle ja muillekkin ! :-)
- fanifani
Iloista ja levollista joulunaikaa kaikille ihanille Tapsa-faneille! "Joulun tunnelmaa, nauttia saa, jokainen sen ansaitsee1"
Hyvää joulua kaikille, iloista mieltä! :)
- homppelix
Oikein paljon Hyvän Joulun toivotuksia kaikille Tapsa-faneille Katri Helenan ja JariS:n fanilta! Monet Tapsan laulut myös huippuja, hieno artisti hän!
- Siinähän
sitte toivottelet!
- OK.
Sinulta sitten tulee aina niin positiiviseja kommentteja...jopa Joulunakin!
- ...ei
Ei kiitos toivotuksille. Siinähän kuuntelette sitä vinkujaa ensi vuonnakin, valitettavasti.
Sinulle, olisit voinut vaikka pysyä pois tältä sivulta vaikka joulunajan,mutta joka tapauksessa sinullekin,joka et pidä TAPSASTA Hyvää Joulua!
- hyvä :D
melina2 kirjoitti:
Sinulle, olisit voinut vaikka pysyä pois tältä sivulta vaikka joulunajan,mutta joka tapauksessa sinullekin,joka et pidä TAPSASTA Hyvää Joulua!
Jouluni on oikein hyvä ilman toivotuksiakin ja varsinkin kun ei onneksi tartte kuunnella Tapsukkaa.
- homppelix
Aaton yönä valvoin tosi myöhään. Yhtäkkiä radiosta kuuluu tämä laulu, mahtavana tulkintana. Panen radiota suuremmalle, sen minkä uskallan etteivät muut herää. Tulee hyvänolon tunne, joulun tunnelma. Laulaja on Tapani Kansa. Se on mahtava veto Tapsalta, mieluisampi tulkinta minulle kuin se iänikuinen sulosaaritx-versio.
- Zaizai
Minustakin Tapani Kansan tulkinta tuosta Sylvian joululaulusta on kaikista paras. Seuraavana tulee se Sulo Saaritsin versio. Kuulin myös Tapio Rautavaaran version siitä laulusta aattona. Ei sekään hassumpi ole.
Juu, Tapsa laulaa tuon "Sylvian joululaulun" upeesti. Kuulin kans kun se muutaman kerran tuli joulunpyhinä radiosta. Ypäjän kirkossa kun olin Tapsan joulukonsertissa nyt ennen joulua, niin hän lauloi sen laulun sielläkin. Oli kyllä niin sävähdyttävän komea tulkinta, että ihan kylmät väreet meni pitkin selkänahkaa ihastuksesta!
( Olen tuon laulun joskus kuullut jonkun sopraanon laulamanakin. Mä en vaan oikein tykkää tuosta laulusta naisen laulamana. Mieslaulajan laulamana se on jotenkin hienomman kuulonen . Tapio Rautavaaran versioo mä en ole kuullut, mutta Sulo Saaritsin, Mauno Kuusiston ja Jorma Hynnisen laulamana olen sen kuullut. Ihan hienostihan nekin sen laulaa, mutta Tapsa Kansan versiosta pidän eniten )- Kutri-Hellu on nro 1
Justiinax kirjoitti:
Juu, Tapsa laulaa tuon "Sylvian joululaulun" upeesti. Kuulin kans kun se muutaman kerran tuli joulunpyhinä radiosta. Ypäjän kirkossa kun olin Tapsan joulukonsertissa nyt ennen joulua, niin hän lauloi sen laulun sielläkin. Oli kyllä niin sävähdyttävän komea tulkinta, että ihan kylmät väreet meni pitkin selkänahkaa ihastuksesta!
( Olen tuon laulun joskus kuullut jonkun sopraanon laulamanakin. Mä en vaan oikein tykkää tuosta laulusta naisen laulamana. Mieslaulajan laulamana se on jotenkin hienomman kuulonen . Tapio Rautavaaran versioo mä en ole kuullut, mutta Sulo Saaritsin, Mauno Kuusiston ja Jorma Hynnisen laulamana olen sen kuullut. Ihan hienostihan nekin sen laulaa, mutta Tapsa Kansan versiosta pidän eniten )että naislaulajan laulamana siinä on sellaista herkkyyttä johon miesartistit eivät pysty eli naislaulajistamme Tapsuliini ja Kutri-Helluliini ovat yhtä hyviä. Todellisia KANSANtä(h)tejä!
Kutri-Hellu on nro 1 kirjoitti:
että naislaulajan laulamana siinä on sellaista herkkyyttä johon miesartistit eivät pysty eli naislaulajistamme Tapsuliini ja Kutri-Helluliini ovat yhtä hyviä. Todellisia KANSANtä(h)tejä!
Tapsassa on paljon enemmän miestä, kun tollasissa teikäläisen kaltaisissa vellihousuissa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432201Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151440Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141406Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711255Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21968Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist174872Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75752
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57746Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675