Olen kuullut aika huonoa mainosta ko. tallista joskus aikoinaan. Olen siellä käynyt parilla tunnilla, ja ajattelin jos menisin sinne ratsastamaan joku kerta. Mitä mieltä olette?
Ylöjärven Jutan talli
6
3579
Vastaukset
Ihan ok se oli mitä nyt irtotunnista on kokemusta.. kaveri joka kävi tuolla pisempäänkin, sano että tuntien toiminnallisuudessa on eroja, verrattuna esim. ratsastuskeskukseen. Silleen että tuolla muut odottaa paikoillaan jos yks suorittaa jotain, kun rk.ssa muut laitetaan tekeen sillä välin muuta..
Ja ne puitteet tietysti, jos niillä nyt jollekin on väliä.. ei kovinkaan modernit kun vanha kivinavetta. Ulkoilmaboksissa on ikävä hoitaa ja laittaa varusteita jos kova pakkanen.- satunnainen kävijä
jutan talli on vanha ja rakennus on suojeltu, joten siihen ei niinvaan muutos tai korjaustöitä tehdä. Tunnit on asiallisia ja mielestäni tehokkaita, kenttä hyvä ratsastaa. Maneesi on aika kamala, äänekäs, mutta onneksi kohta pääsee jo ulos ratsastamaan.
- Jennuza
Mielestäni todella tehokas opetus, kyllä talli ei ole parhaassa mahdollisessa kunnossa ja karsinat pienet. Tunneilla on kiva käydä, myös katsomassa ;)
- .
Talli on aika huonokuntoinen, mutta tunnit nykyään tehokkaita. Ratsastustunnit ovat monipuolisia, kenttä suht hyvässä kunnossa ja maneesi myös. Hoitamaan en kyllä suosittele alkamaan, jos ei halua sitoutua taluttamisiin ja muihin kokouksiin ja laitumien laittoon.
- diipadi
Museovirasto taitaa suojella ko.- tonttia, eli sinne ei saatu uutta maneesia tai mitään muutoksia. mm. lantalan paikkaa ei saa muuttaa, koska museovirasto tms sen kieltää. Historiallinen ympäristö.! Itse kävin n. 15 vuotta, ja oisin vaihtanut jos ois huono. Muinoin hevosten ja ponien vaihtuvuus oli suuri, mikä toisaalta opetti käsittelemään vaikka mimmosia heppoja ;)
- Anonyymi
Hyvä että lopetti, se on vaan niin et nykyään laskut on maksettava ajoissa, jos aikoo jonkinlaista yritystä pitää, voi tulla huono maine firmalle jossain vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017393
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?784913- 794809
- 1324218
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82998- 522639
- 402541
- 462186
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102181Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211810