Moi kaikille! Eli ongelmana on siis että mä oon nyt siellä kolmannella saarella ja oon kytännyt siinä laamatemppelin sisäänkäynnin edessä jo pari tuntia. Se ovi ei avaudu vaikka mulla on kaikki hieroglyfin palaset ja kunto ja logiikka täynnä. Mitä olen tehnyt väärin? Miksei tämä onnistu? Onko minun pelini rikki? Olenko käyttäynyt huonosti saarella? Tarvinko lisää taitoja? ( Aina kun painan tutki, se vaan miettii siinä hetken ja sanoo " Hmmm... M-mm ". ) Ärsyttävää, vastatkaa pian, kiitos!
APUA, AUTTAKAA, AMMUU, AUTIOSAARI!
Nimetön
5399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
moi ! minulla on kohta sama ongelma edessä mut olenko oikeesti ainut tyhmä joka eitieddä mistä löytyyy pehmeä puu?! jos tiedät itse niin voisitko kertoa? ja monta hieroglyffi palaa täytyy olla?
Pehmeetä puuta voi hakata sillä simpukkakirveellä papaijapuista. :) Ratkaisin juuri 3 minuuttia sitten tuon visaisen ongelman 9 hieroglyfipalasta tehdään taulu, jonka sim sitten laittaa oveen ja ovi aukeaa. ( Taulu löytyy suunnitelmien osasta "taidetarvikkeet" ). Ole hyvä!
KIITTI TOSI PALJON NYT PÄÄSEN ETENEMÄÄN PELISSÄ
moi, kiitti tosi paljon siit tiedosta mutta kysäisisin viel yhen kyssän ; löytyykö pehmeää puuta muualta kuin lentskari viidakosta :S os löytyy ni mistä (:
Moi taas! Pehmeetä puuta löytyy kaikista viidakoista missä on papaijapuita, eli aika monesta. ( Melkein kaikista ).