Raumalla tutvot

hukassa!

Raumalla tutkinnonvastaanottajat toteuttaa omaa keksimäänsä tieliikennelakia.
Soveltavat lakia päin persettä.
Mihin asiasta voi valittaa?
Neuvokaa ihmeessä!

7

2590

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täyttä sekoilua.

      Samanlaista sekoilemista se on täällä Tampereellakin. Hyvä inssi lähti pois kun ei pärjännyt muiden inssien painostuksen alla.
      Vanhat inssit luulevat tietävänsä kaiken, mutta he tietävät vain sen minkä tulleessaan 25-35 vuotta sitten ovat tienneet ja siitäkin vain murto-osan, koska he eivät ole liikennealan ammattilaisia ts. heillä ei ole minkäänlaista ammatillista koulutusta tehtävään.
      Asiasta voit valittaa Ajovarma Oy:lle, vastaa tutkintotoiminnasta koko suomessa.
      Ajovarman osoite ja pääpaikka on Helsingissä.

      • Kuka jaksaa

        valittaa.

        Pitää antaa potkut niille, jotka soveltavat lakeja väärin ja hylkäävät osaavia oppilaita. Toisaalta päästävät vastaavasti läpi vaarallisia oppilaita.
        Tästä on puhuttu laajalti aikuiskoulutuskeskuksissa ja autokouluissa.

        - Mikä vastuu on tutvolla, eli "inssillä", jos ihmisiä kuolee edellä mainituista vääristä hyväksymisistä?

        Täysin nimetön Eskon poika.


    • Ukko-Mauser

      Tuollainen sylkäisy on muuten merkityksetön.
      Ilman nimiä sitten.

      • kdkdh

        Tutvot ovat kyllä todellakin asiantuntevia, eivätkä sovella omia lakejaan!
        itellä inssi läpi pari päivää sitten, yksi virhe tuli mutta ei vakava =) eka inssi hylättiin kun virheitä oli 3 tai 4...
        nostan hattua rauman tutvoille, hyvin hoitavat hommansa... ja olen ihan tyytyväinen ettei ekalla mua läpi päästäny....kaikkien kuskien takia =)


    • Että näin raumalla

      Raumalla toinen inssi ei perjaatteesta päästä ekalla kerralla läpi keksii jotain syitä vaikka väkisin toinen taas on oikein asianosaava.

    • Anonyymi

      Törkeää rahastusta poika kanssa yrittänyt monta kertaa, ei vaan tunnu rauman insseille kelpaavan ajot.

    • Anonyymi

      Inssi? Eihän nämä ole mitään insinöörejä vaan liikenneopettaja joilla tutkinnonvastaanottajan osatutkinto liikenneopettajan erikoisammattitutkinnosta. Ennen saattoi olla autoteknikko tai autoinsinööri katsastusmies ottamassa ajokoetta vastaan. Nykyisin todella harvoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2503
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2284
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2088
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1570
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      896
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      183
      878
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      703
    Aihe