Vihreät halut

Vihreät haluavat pelastaa maailman saastumiselta ja sen lisäksi ydinsodalta ja muutenkin sodilta ja kehitysmaat nälältä ja liialliselta väestönkasvulta.

Tämähän on kaikki oikein ja muidenkin puolueiden ihmisistä monet haluavat samaa. Mutta muissa puolueissa ei olla niin periaatteellisia eikä tinkimättömiä näissä asioissa.

Sen lisäksi vihreät haluavat parantaa ja laajentaa demokratiaa ja pitää hyvinvointivaltiota yllä eikä romuttaa sitä, eli halutaan ajaa köyhien asiaa. Kaikki yhteiskunnallinen sorto ja epäoikeudenmukaisuus pitäisi poistaa.

Siis kaikin puolin mallikelpoinen liike, ei sovi fasisteille eikä rasisteille eikä semmoisia siellä tarvitakaan. Suuren Johtajan seuraajat kyllä myös haluavat poistaa saastumisen, vihreissä heitä kuitenkaan ei tarvita, vaikka Linkola on eri mieltä.

Mutta aika paljon monet nykyajan akkamaisuudet ovat menneet läpi juuri vihreiden keskuudessa. Monet tykkäävät lävistyksistä ja tatuoinneista, haluavat naiset valtaan miehien sijasta, homoille halutaan enemmän oikeuksia kuin he tarvitsisivatkaan, eläimet ovat tärkeämpia kuin ihmiset, maanpuolustus on väärin ym ym.

Kaikista hassuinta on kun jouluna pitäisi vastustaa kinkun syöntiä ja Formula-ajot lopettaa. Vaikka nämä asiat olisivat kuinka hyviä, niin se on kuitenkin älytöntä monistakin kaikkien toistamattakin ymmärtämistä syistä. Yhtä hyvin pitäisi sitten moraalisista syistä vastustaa Aku Ankkaa, kun ankoilla ei ole housuja jalassa.

1

161

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lentäväsavolainen

      Tällaisen tavallisen kuluttajan silmään osuu nykyään ensimmäisenä se ,että muovia ei kierrätetä (koska se ei kuulema kannnata)Omakotiasuja voi varastoida muovia kymmeniä säkillisiä,tunkea ne tiviisti säkkiin ja viedä kerran vuodessa keräykseen.Mutta kaikilla ei ole peräkärryä täällä peräkylän maassa (eikä kaikki saa sellaista lainaksi,koska lainaaminen ei ole enää pop)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1033
    2. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      119
      1012
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      768
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      557
    5. 42
      529
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      501
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      473
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      427
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      421
    10. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      6
      388
    Aihe