Vihreät haluavat pelastaa maailman saastumiselta ja sen lisäksi ydinsodalta ja muutenkin sodilta ja kehitysmaat nälältä ja liialliselta väestönkasvulta.
Tämähän on kaikki oikein ja muidenkin puolueiden ihmisistä monet haluavat samaa. Mutta muissa puolueissa ei olla niin periaatteellisia eikä tinkimättömiä näissä asioissa.
Sen lisäksi vihreät haluavat parantaa ja laajentaa demokratiaa ja pitää hyvinvointivaltiota yllä eikä romuttaa sitä, eli halutaan ajaa köyhien asiaa. Kaikki yhteiskunnallinen sorto ja epäoikeudenmukaisuus pitäisi poistaa.
Siis kaikin puolin mallikelpoinen liike, ei sovi fasisteille eikä rasisteille eikä semmoisia siellä tarvitakaan. Suuren Johtajan seuraajat kyllä myös haluavat poistaa saastumisen, vihreissä heitä kuitenkaan ei tarvita, vaikka Linkola on eri mieltä.
Mutta aika paljon monet nykyajan akkamaisuudet ovat menneet läpi juuri vihreiden keskuudessa. Monet tykkäävät lävistyksistä ja tatuoinneista, haluavat naiset valtaan miehien sijasta, homoille halutaan enemmän oikeuksia kuin he tarvitsisivatkaan, eläimet ovat tärkeämpia kuin ihmiset, maanpuolustus on väärin ym ym.
Kaikista hassuinta on kun jouluna pitäisi vastustaa kinkun syöntiä ja Formula-ajot lopettaa. Vaikka nämä asiat olisivat kuinka hyviä, niin se on kuitenkin älytöntä monistakin kaikkien toistamattakin ymmärtämistä syistä. Yhtä hyvin pitäisi sitten moraalisista syistä vastustaa Aku Ankkaa, kun ankoilla ei ole housuja jalassa.
Vihreät halut
1
161
Vastaukset 1
- Lentäväsavolainen
Tällaisen tavallisen kuluttajan silmään osuu nykyään ensimmäisenä se ,että muovia ei kierrätetä (koska se ei kuulema kannnata)Omakotiasuja voi varastoida muovia kymmeniä säkillisiä,tunkea ne tiviisti säkkiin ja viedä kerran vuodessa keräykseen.Mutta kaikilla ei ole peräkärryä täällä peräkylän maassa (eikä kaikki saa sellaista lainaksi,koska lainaaminen ei ole enää pop)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471033
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1191012Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63768PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49557- 42529
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13421
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi6388
