eläkkeellä oleva henkilö ja minua niin ihmetyttää kun rahaa haaskataan turhuuteen paukkujen vuoksi. Myös kännissä riehuminen ihmetyttää ja siitä seuraavat häiriötekijät pamauksien vuoksi.
Ollessani liikenteessä Toyotalla, jopa paukaukset kuuluvat auton sisälle asti. Ei se vielä mitään, kun ollessani keppikävelyllä hermostun täysin paukutteluun. Myös tuulipuvun kangas saattaa olla hyvin paloherkkää ainesta. Vihaan näitä känniläisiä ja paukuttelijoita täysin!
T: eläke
Ilotulitteet kiellettävä välittömästi!
11
807
Vastaukset
- uutta wuotta
Kannattaa eläkeläisen muistaa, että jotkut näistä ilotulitteisiin rahansa haaskaajat haaskaa rahojaan myös sinun eläkkeesi maksuun. Yhtälailla täysin turhaan.
Olen myös itse huomannut, että melko monet eläkeläiset ovat kiukkuisia, itsekkäitä ja suvaitsemattomia. Mistäköhän se johtuu? Johtuisiko kiukku siitä, että ei välillä iloitse ja riemuitse vaikkapa ilotulitteilla?- kyseessä
Kannattaa miettiä mihin vastailee ja mihin ei.
- ja mitä ei
kyseessä kirjoitti:
Kannattaa miettiä mihin vastailee ja mihin ei.
Vastaus voi olla parempi kuin provo! :)
- molemmat kehnoja
ja mitä ei kirjoitti:
Vastaus voi olla parempi kuin provo! :)
Vanhukset ja sotiemme veteraanit kunniaan!
- turha sota
molemmat kehnoja kirjoitti:
Vanhukset ja sotiemme veteraanit kunniaan!
Olisi saanut jäädä sotimatta. Turha sota. Venäjän vallan alla ei viherpipertäjät / kukkahattutädit vitt***s ja raketeilla & paukuilla ei olisi rajoituksia. Erimieltä voisi olla mikäli uskaltaisi... :))
- hyvinkin olla
turha sota kirjoitti:
Olisi saanut jäädä sotimatta. Turha sota. Venäjän vallan alla ei viherpipertäjät / kukkahattutädit vitt***s ja raketeilla & paukuilla ei olisi rajoituksia. Erimieltä voisi olla mikäli uskaltaisi... :))
tiukkojakin rajoituksia.
Luultavasti ainoa pommi mikä paukkuisi, tussahtaisi paukuttelijan pöksyssä. - turha sota
hyvinkin olla kirjoitti:
tiukkojakin rajoituksia.
Luultavasti ainoa pommi mikä paukkuisi, tussahtaisi paukuttelijan pöksyssä.Käy Venäjällä katsomassa. Siellä ei viherpipertäjät / sosiaalitädit selittele. Vahvin asettaa rajat ja muut joko tottelevat tai..
- harasoo
turha sota kirjoitti:
Käy Venäjällä katsomassa. Siellä ei viherpipertäjät / sosiaalitädit selittele. Vahvin asettaa rajat ja muut joko tottelevat tai..
Jos siellä kerran asiat niin mallillaan on niin muuta ihmeessä sinne. Ei jäädä kaipaamaan.
- turha sota
harasoo kirjoitti:
Jos siellä kerran asiat niin mallillaan on niin muuta ihmeessä sinne. Ei jäädä kaipaamaan.
Minua ei sun kaipaamises kiinnosta. Eikä muuten sun "älyntuotteesi". Voit työntää pääsi omaan harasooseesi. bye bye baby.
- Rakettikannattaja
Joka käyttää rahansa pelikoneisiin
- kunnioittavasti
Tiedätkö mihin RAY:n tuotot käytetään. Ei niitä ainakaan taivaalle ammuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390