HERÄTYS

paljon paljon tavaroita

Nyt on teidän ihmisten korkea aika lähteä alennusmyynteihin!!
Tuhlatkaa rahanne vaatteisiin ja tavaroihin, joita ette tule milloinkaan tarvitsemaan,sillä välin kun viisaammat maksavat velkojaan pois jaloista.
Olette heräteostohuuman vallassa.
Miksi tuhlata rahaa johonkin, joka nyt on "mukamas" alennuksessa,vaikka oikeasti maksaa saman hinnan kun sen saa samalla hinnalla ostettua myöhemmin?

2

597

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ostan

      Mitä ihmettä sä välität et ihmiset ostaa...myös sinä elät sillä.Jos sulla on pienet tulot että et pysty hankkimaan tarpeellista ni parempi mennä työnantajan puheille palkastasi, jos vaan uskallat.Toisaalta voithan olla kede,ne ei kuulemma halua isellekään mitään(luuserit).Jos olet alkoholisti ni kaikki kyllä tietää mihin ne rahat menee...Tänään mä pääsen ale myynneille ku oon ollu pitkää päivää töissä ja listalla on taas tarpeellista!!! Esim. rantakamaa brassin matkalle helmikuussa,ja siellähän on hyvä shopata ku on niin halpaa.

      • ostan matkalle

        kaikki tarpeelliset vermeet. Ajattelin tossa talvella käydä Karibialla pari kertaa, ja kummallekin reissulle pitää ostaa oma uimapuku. Eka kuitenkin unohtuu sinne. Ja siellä ne on kuitenkin niin uskomattomissa hinnoissa, niinku pesoissa tai jossain. Jotkut röyhkeät kauppiaat pyytävät uimapuvusta Karibialla jopa kaks pesoo. Sen täytyy olla aika paljon markoissa.
        Eiku aleen ja äkkiä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2099
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1540
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1200
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      245
      984
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe