Mistä tämä

Että kun juo ensin vaikka päivällä ja tuntee että humaltuu ihan selvästi. Sitten ottaa pienet nokoset ja illalla alkaa juomaan uudestaan eikä tulee enää känniin millään vaikka jois enemmän kun päivällä joi..
2215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä se johtuu siitä, että välillä otit nokoset. Kunnon pultsari ei pidä mitään taukoa ryyppyputkessaan.

Äänestä
  • palstalla. Täällä keskustellaan alkoholijuomista.


    Meillä ei ole riippuvuutta emmekä humallu ja voimme lopettaa milloin tahansa.


    Hetkinen, käyn kaatamassa lisää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtuu? kirjoitti:

Että kun juo ensin vaikka päivällä ja tuntee että humaltuu ihan selvästi. Sitten ottaa pienet nokoset ja illalla alkaa juomaan uudestaan eikä tulee enää känniin millään vaikka jois enemmän kun päivällä joi..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu