Saamme ylistää kunnolla

nimistä historian neroa, joka on kehittänyt mainion tuuppaustavan ja sitä BMW käyttää.

Ammun monta rakettia hänen kunniaksi ylihuomenna
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

useimmat autotehtaat ovat luopuneet tuosta "mainiosta" tuuppaustavasta. Minäkin luovuin siitä noin 30 vuotta sitten, enkä ole päivääkään katunut. Kyllä näillä leveysasteilla etuveto vaan on ehdoton.

Äänestä

etuvetoinen,
takavetoista rakettia pitäisi ohjata koko ajan,
elikkä jos se tikku olisi edessäpäin ja paino takana.

Joskus oli tuulilasissa juttua, että jos takavetoisen auton taka-akselin massa olisi yli 50% olisi se hengenvaarallien liukkalla, koska perä kiepsahtaisi helposti edelle.(vertaa formulat sadekelillä, niissä tosin oli se luistonesto, saa nähdä miten ensivuonna käy kun luistonesto niissä kielletään, siellä ne liukuvat satessa perä edellä pois radalta)
Yritäppä heittää vaikka vasaraa varsi edellä, se kääntyy itsestään aina toisinpäin.

Äänestä
  • Minulla on takavetoisessa autossa luistonesto, onkohan se formula?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jerome Cardan kirjoitti:

nimistä historian neroa, joka on kehittänyt mainion tuuppaustavan ja sitä BMW käyttää.

Ammun monta rakettia hänen kunniaksi ylihuomenna

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu