3% vai 9000

Vesiaddressiin oli jo kauan sitten kerätty yli 9000 nimeä. Nyt Taloustutkimuksen mukaan 3% nokialaisista on allekirjoittanut. Näistä päätelleen nokialiaisia on yli 300000. Onneksi olkoon Nokia, olette ohittaneet väkiluvussa Tampereen!
5530
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kun adressi tuli julkisuuteen siinä oli jo yli 9000 nimeä. Sitten kerättiin lisää ja loppusumma oli vissiin 9200. Vähän haisee.

Äänestä
  • Siis ainakin täälä sivulla:
    http://www.adressit.com/nokianvesi

    Onhan 1300 nimeäkin periaatteessa ihan hyvin joka on sen 3% Nokian väkiluvusta (kai?). Mutta en tiedä miksi sitä lukua tuollain yritettiin suurennella. Onhan tässä nyt tullut jo selväksi, että moni Nokialainen kannattaa silti valtuutettujaan ja kauoungin johtoa muutenkin ja aikoo äänestää heitä myös ensi vuoden vaaleissa. Onneksi en itse asu Nokialla.

    Äänestä

Eipä tuohon 9000 nimeen kovinkaan moni nokialainen ole uskonut.
Kyllähän tuossa on käynyt luultavasti niin että yksi
henkilö on "kusettanut" toimittajia. Aikas helposti tämä on onnistunutkin.

Äänestä

Olisi moni allekirjoittanutkin, jos vain kerääjiä jossain olisi nähnyt. Minä en ole nähnyt, vaikka asun ja käyn töissä Nokialla.

Äänestä
  • Toisi vaan JK nyt näytille edes 2000 nimeä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nokia Metropoliksi? kirjoitti:

Vesiaddressiin oli jo kauan sitten kerätty yli 9000 nimeä. Nyt Taloustutkimuksen mukaan 3% nokialaisista on allekirjoittanut. Näistä päätelleen nokialiaisia on yli 300000. Onneksi olkoon Nokia, olette ohittaneet väkiluvussa Tampereen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu