Muistiasetusten ottaminen

Nyt pitäisi saada muistiasetukset, välimuisti tai varjomuisti tilapäisesti pois päältä jotta saisin käyttöjärjestelmän asennettua. Aina ennen olen päässyt muuttamaan asetuksia BIOSista ja kaikki on toiminut hyvin. Nyt uudella emolevyllä homma ei enää onnistukaan. Emolevy on Asus P5KPL. Mikä neuvoksi?
2202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole kuullutkaan tuollaista tarvittavan asentaakseen xp:n.

Ei ole ohjekirjassa mitään shadow juttua.

Äänestä

On semmoinen kutina, että tuon ASUS5KPL emolevyn kera asennettaessa tulee levylle olla integroituna SP2.
En ole lainkaan varma asiasta.
Tee uusi viesti tuonne Aloittelijat -palstalle.
Xyz tietää vastauksen, niin pyydä oikein kauniisti, että hän neuvoisi sinua.;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pois. kirjoitti:

Nyt pitäisi saada muistiasetukset, välimuisti tai varjomuisti tilapäisesti pois päältä jotta saisin käyttöjärjestelmän asennettua. Aina ennen olen päässyt muuttamaan asetuksia BIOSista ja kaikki on toiminut hyvin. Nyt uudella emolevyllä homma ei enää onnistukaan. Emolevy on Asus P5KPL. Mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu