Kyllä kaikenmaailman tukiaisten poistamisesta valitetaan, mutta kaupankäynnissä saadaan tehdä minkälaisia ehtoja halutaan.
Jo vuosia sitten esim. Ruotsissa sai kodinkoneille kahden vuoden takuun, mutta Suomessa korkeintaan vuoden.
Joitakin vuosia sitten esim. Ruotsissa sai palauttaa vaikka television kuukauden kuluttua ellei ollut tyytyväinen tuotteeseen, eikä syytä tarvinnut edes kertoa. Rahat tuli takaisin ja sillä siisti. Jopa saman nimisessä ketjussa joka toimi myös Suomessa.
Nyt toitotetaan, että alennusmyynnistä ostetuissa tavaroissa ei ole palautusoikeutta tai vaihto-oikeutta. Eihän sitä herranjumala ole ollut normaalissa myynnissäkään olleissa tavaroissa käytännössä koskaan.
Painukaa suolle kaikki kauppiaat n.s. puolen vuoden takuidenne kanssa.
Missä se yhtenäinen EU nyt sitten on???
Ja miksi Suomella oikeus
2
536
Vastaukset
- samaa mieltä
Nimenomaan! Mut EU:hunhan liityttiin vaan sen takii et joku huomais tämmösen kärpäsenp*skan kokosen alueen eli Suomen olevan olemassa ja tietysti myös että huumeet olis helpompi kuljettaa ja levittää joka puolelle Eurooppaa.
Lisätkää kansainvälistä terrorismiä vielä pikkusen, liskot!
Pala arkadianmäki v*tun p*ska! - wsx9wc6q
usein 3 vuoden takuut. Kun Lidl tuli Suomeen, niin huomasin heidän rojuillaan usein olevan saksalaiseen tyyliin 3 vuoden takuun.
Anttilassa on esiintynyt näitä 6 kk takuita. Veikkaan että siellä on vielä vanhoja jääriä jotka eivät millään käsitä nykyajan ja EU:n parantuneita takuita. Usein tehtaan takuu on pidempi (esim. 2 vuotta, joskus jopa 5 vuotta) mutta suomalainen liike yrittää livetä vastuustaan painamalla takuutodistukseen 1 v takuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit956101KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495535Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222757Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521032015Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1141621
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181583seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1361459