Putkitöppäys

Vai Pirkanmaan vesikriisi! Nokian putkitöppäys on sille oikea nimi. Valtuuston kusisukassaporukan pitäsi tuoda julki kuka rakennutti laittoman liittymän ja ketkä salasivat sen olemassaolon.
Kenkää kelvottomille!
2577
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muitakin katasrofeja. mm. Utön edustan vesiturma. Lounais Neuvostoliiton ydinreaktorionnettomuus. Maapallon suuri tsunami 2004 (tai vuosilukuja ei varmaan kannata käyttää kun sen voi sekoittaa esim. olympialaisia hakiessa googlesta).

Äänestä

...Tai Pohjoispirkkalanvesinorokriisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikea nimi kirjoitti:

Vai Pirkanmaan vesikriisi! Nokian putkitöppäys on sille oikea nimi. Valtuuston kusisukassaporukan pitäsi tuoda julki kuka rakennutti laittoman liittymän ja ketkä salasivat sen olemassaolon.
Kenkää kelvottomille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu