Mikä vikana?

mumöö

Oksentelin tämän vuoden alussa aika usein ja keväällä ja alkukesästä joka päivä. Joinakin päivinä jopa neljä kertaa.
Se sujui hyvin. Kesällä oksensin paljon vähemmän. Ja sitten huomasin, etten voikaan ollenkaan. Välillä on ollu niin että oon voinu oksentaa työntämällä sormet kurkkuun, mutta tosi harvoin. (siis kesän jälkeen) Ja välillä oksennus tuleekin ihan automaattisesti.

En ymmärrä, miksen enää voi oksentaa vaikka työntäisin mitä kuinka syvälle! Se häiritsee, koska haluaisin oksentaa. Ja se häiritsee, koska en tiiä mitä on vialla.

Onko kellekään käyny näin?

Niin, ja kun huomasin tämän, niin pidin taukoa, kuukauden tai jotain. Sen jälkeen kokeilin uudestaan, ja ei, en pystyny sittenkään.

Joten, apua :/

1

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehkä se on vaan ihan hyvä merkki koska sinun ei tarvitse oksentaa!:) ei siihen mitään apua tarvi pyytää. Koita saada selville syy siihen miksi haluat syödä ja sen jälkeen oksentaa. Koska kyse on mielenterveydellisestä ongelmasta sinulla on oikeus pyytää siihen apua vaikkapa paikkakuntasi mielenterveystoimistosta. :) Itsetunto kuntoon ja aloita elämä puhtaalta pöydältä! Niin elämäkin on paljon mukavampaa. tsemppiä sulle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1185
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      85
      741
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      91
      675
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      675
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      614
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      29
      555
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      497
    Aihe