Ostan Taevoon!

Topi

Jo on Taevoo Mustassa Pörssissä tosi halpa: 12 999 e. Nyt äkkiä ennen kuin loppuvat!

3

1095

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiedottaja

      Tiesitkö Topi, että Peugeot on valmistanut pippuri-/suolamyllyjä jo ennen autojen valmistamista. Menepäs äkkiä kirjoittamaan tästä jotain Peugeot-palstalle. Jos haluat käyttää edellisen viestisi pohjaa, niin kerrottakoon, että Peugeot-myllyjä myy ainakin Stockmann tavaratalo Hgin keskustassa.

      http://www.internetkitchenstore.net/store/catalog/peugeotpeppernat18.jpg

      PS. esim hakusanoilla "peugeot pepper" löydät googlella lisää kuvia, mikäli tuo ei miellyttänyt.

      • Topi

        Totta. Alfa Romeo on muuten tehnyt silitysrautoja ja Toyotan päätuote on edelleenkin ompelukoneet. Topi puolestaan valmistaa keittiökalusteita. Mutta eikö mitä, Michelin valmistaa renkaiden lisäksi tähtiä!

        Sain vasta hiljan kuulla asiasta, enkä ole vielä hirveästi ottanut siitä selvää, mutta ymmärtääkseni nämä Michelinin tähdet eivät ole mitään siriuksia ja supernovia, vaan staroja - esiintyjiä, lavatähtiä...!

        Michelinin tähtiä on sijoitettu parhaisiin ravintoloihin eri puolille maailmaa. Suomessa staroja on vain Helsingissä, kahdella ravintolalla. En tiedä, keitä he ovat. Ainakaan Gimmel ja Nylon Beat eivät kuulu siihen joukkoon.

        Tuntemattomia olivat tosin nämä raflatkin minulle. Joku Sundsman ja joku... mikä lie.

        Mikseihän se monsieur Michelin sijoita niitä tähtiänsä kunnon menopaikkoihin; Teatteriin, Kalleen, Kymppiin, Hesarille... tai edes vanhan tanssikellariin. Sitä vain ihmettelen. Onhan Taivuukin Mustassa Pörssissä.


    • tunteettomasti vaan..kaikki...

      Hiton ennakkoluusta porukka,,Mikään uusi ei mee perille,,jos näin ajatellaan ei saada mitään uutta. Miksi suhdaututaan niin tunteella autoihin, varsinkin miehet..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      76
      4251
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      90
      3968
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2478
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      66
      2324
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1919
    7. 118
      1901
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1678
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1582
    Aihe