Jo on Taevoo Mustassa Pörssissä tosi halpa: 12 999 e. Nyt äkkiä ennen kuin loppuvat!
Ostan Taevoon!
3
1087
Vastaukset
- Tiedottaja
Tiesitkö Topi, että Peugeot on valmistanut pippuri-/suolamyllyjä jo ennen autojen valmistamista. Menepäs äkkiä kirjoittamaan tästä jotain Peugeot-palstalle. Jos haluat käyttää edellisen viestisi pohjaa, niin kerrottakoon, että Peugeot-myllyjä myy ainakin Stockmann tavaratalo Hgin keskustassa.
http://www.internetkitchenstore.net/store/catalog/peugeotpeppernat18.jpg
PS. esim hakusanoilla "peugeot pepper" löydät googlella lisää kuvia, mikäli tuo ei miellyttänyt.- Topi
Totta. Alfa Romeo on muuten tehnyt silitysrautoja ja Toyotan päätuote on edelleenkin ompelukoneet. Topi puolestaan valmistaa keittiökalusteita. Mutta eikö mitä, Michelin valmistaa renkaiden lisäksi tähtiä!
Sain vasta hiljan kuulla asiasta, enkä ole vielä hirveästi ottanut siitä selvää, mutta ymmärtääkseni nämä Michelinin tähdet eivät ole mitään siriuksia ja supernovia, vaan staroja - esiintyjiä, lavatähtiä...!
Michelinin tähtiä on sijoitettu parhaisiin ravintoloihin eri puolille maailmaa. Suomessa staroja on vain Helsingissä, kahdella ravintolalla. En tiedä, keitä he ovat. Ainakaan Gimmel ja Nylon Beat eivät kuulu siihen joukkoon.
Tuntemattomia olivat tosin nämä raflatkin minulle. Joku Sundsman ja joku... mikä lie.
Mikseihän se monsieur Michelin sijoita niitä tähtiänsä kunnon menopaikkoihin; Teatteriin, Kalleen, Kymppiin, Hesarille... tai edes vanhan tanssikellariin. Sitä vain ihmettelen. Onhan Taivuukin Mustassa Pörssissä.
- tunteettomasti vaan..kaikki...
Hiton ennakkoluusta porukka,,Mikään uusi ei mee perille,,jos näin ajatellaan ei saada mitään uutta. Miksi suhdaututaan niin tunteella autoihin, varsinkin miehet..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1188245Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017492Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot915669Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282601Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592485Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81465Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71434Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa521315