KULTASEPPÄ

Palkkapäivän kultaseppä vois uudenvuoden kunniaksi työntää markkinoiden isoimman roomalaisen kynttilän hanuriinsa ja sytytyslangan palaessa miettiä, oliko hänen "bisneksistään" kenellekään (hän itse mukaanlukien) mitään iloa.
Mun 5-satanen jäi ainakin sille tielle eikä ainakaan hänen puolestaan harmita.
3977
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta eikös palkkapäivässä ole ollut käyttökatkos/päivitys jo kohta 3 vuotta yhtäsoittoa, ja sanotaan: PALVELU AUKEAA PIAN! Kyllä kultsepälle vois työntää puhelilaskut sen hanuriin, koska sinne on moni rahansa menettänyt turhiin gsm viesteihin. Palkkaåäivä aukeaa vasta tuomiopäivän jälkeen. Edes terminaattori ei sitä pelasta.

Äänestä
  • Uudistivat palveluaan ja laskutustaan jo 3 vuotta sitten ja piti aueta helmikuussa ?

    Äänestä

Kultaseppä otta nyt sen kakkulapion ahteristaan, sillä juhlat loppui jo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vipstaaki kirjoitti:

Palkkapäivän kultaseppä vois uudenvuoden kunniaksi työntää markkinoiden isoimman roomalaisen kynttilän hanuriinsa ja sytytyslangan palaessa miettiä, oliko hänen "bisneksistään" kenellekään (hän itse mukaanlukien) mitään iloa.
Mun 5-satanen jäi ainakin sille tielle eikä ainakaan hänen puolestaan harmita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu