Maailmalta alkaa tulla yhä enempi ja enempi uteliaita kyselyjä mikä tyyppi tää meidän Ari oikein on ja miten sillä voi olla niin ihmeellinen ääni ikäänkuin olisi syntynyt kasariajan sijasta vasta nyt.
Arilla on loistava
heviääni
12577
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
jännää, että ulkomailla ylistetään ja ollaan kiinnostuneita. Täällä rakkaassa kotomaassa haukutaa! No kaikki ei voi pitää:( ja niin se pitää mennäkkin.
markkinat jos kaikki ei tykkää. No ei vais, mutta tuntuu että noita hyviä rock- ja hevibändejä on kyllä aika paljon ja monia muitakin lahjakkaita laulajia, vaikka onhan Ari aika uniikki tapaus, enkä mäkään Arista haluaisi mitään "koko kansan aria".
Luulen että perisuomalainen kateus on myös syynä tähän maanlaajuiseen "dissataan ari kuoliaaksi" -kampanjaan. Toivottavasti ja luultavasti tilanne helpottuu kun tulee uusia idoleita, vaikka pelkään, että uusia tulokkaita verrataan Ariin samalla tavalla kuin nyt vanhoja idolskonkareita (Vertigon tuisku-arvostelu).
kuullu yksilt sun toisilt yhteyksilt ylistäwää kommenttii *** finnjäwelit on ain niin witun kateit ku monel on itsetunto tääl nollis nii jos joku menestyy nii sit sitä koitetaan waik mil keinol saada pudotettuu alas ettei tuntus nii pahalt olla ite se luuseri joka ei takuulla koskaa yllä samaan**
Se on muuten jännä, että meidän omien loistavien laulajien ja bändien, varsinkin hevigenressä, pitää ensin hankkia kannuksia ulkomailta, ennenkuin kotimaassa voidaan tunnustaa ne loistaviksi:)
mut japois ihan tolkuton meno*** sit ku siel alko menee lujaa nii sit wast tääl hoksattii et helwetin hywä bändi***
niin kauan, että Ari saa olla dissaajilta rauhassa, kun ulkomailta tulee suosiota. Monen jenkinkin mielestä Ari on loistava ja best! samoin Nightwish, mutta suomen urpot on urpoja, niin kauan kun toisin todistetaan. Toisaalta eihän kaikesta voi pitää, mut ulkomaalaiset ei ole noin raakoja arvosteluissaan.
ku sillon pysyy homma hallus ku jos kaikki waa kehuis lähtis hommat lapasest eli kusi kohois hattuu ja menis raaliteetit wituiks kuten o käynyt monen superstaran kohdal ja j0oko pää sekoo kuten esim poppispuolel jonku michael jacksonin poltsi on hajonnu tai sit suistuu addiktiks kute monel on käyny ku on ollu liian silonen tie ja liikaa suitsutust***
Ei ole ollut näkösällä muualla kuin Japanin listalla eikä enää sielläkään! Onko se totta että muu maailma on enemmän kiinnostunut kuin kotimaa? Ei oikein tunnu uskottavalta ainakaan vielä.
mun tietääkseni ja jenkeistki on kantautunu juttuu ku on katellu maastoi***
Ari on Japanin listalla YHÄ EDELLEEN sijalla 14! Että silleen!
http://www.metal-ranking.jp/newcd/
kyselyjä ja ihasteluja netistä mm. saksasta, unkarista, ranskasta, espanjasta, ruotsista, norjasta (jossa myös dissaajia kuten arvata saattaa), tanskasta ja puolasta... Etelä-Amerikasta Brasiliasta (paljon!!), Argentiinasta ja Perusta sekä Mexikosta, USAsta (paljon)ja Kanadasta.
mut vaikka Kanadassa on paljon suomalaisia ja radiokanavia pilvin pimein, niin siel ainakin Arin levyjä soitetaan radiossa. Mun sukulaiselta tuli ainakin kysely, kuka se on. On kuulemma niin kiva ääni ja ihmetteli Arin ikää, luuli siis vanhemmaksi. Sain sit ylpeänä kertoa Arin menestyksestä!!