Elikkäs pähkäilen tässä, että kumman pyörän hankin, kertokaahan näistä pyöristä jotain mitä tiedätte tai omista kokemuksista?
speedmaster vai
america?
72582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi tuollaista kyselet. Makuasiahan tuo on. Koeaja itse niin tiedät. Mulla oli uusi america ja olin aika tyytyväinen. Pyörä oli komia kuin mikä. Ainoa ongelma oli vaihde, joka ei meinannut kytkeytyä vapaalta aina ykköselle. Ei saatu edes takuukorjauksessa kuntoon. Ja käyntiäänet ovat aika heikot, mutta off road putkilla saa ääntä maailmaan.
hinta on americassa n. tonnin halvempi. Sama mylly. Teho ja vääntö menee ristiin.
eri stongahan ja satula noissa on, eri välitys (08:sta en tiedä) Speedmasterissa kiekkamittari ja tuplajarrulevyt edessä. Vanteet, siinäpä ne taisi ollakin.
ite päädyin masteriin omasta mielestä tyylikkäämmän ulkonäön perusteella, mut sehän on ihan makuasia. Pyörät melkolailla samanlaisia ja komeita molemmat
komia on varsinkin ilman takapenkkiä!
http://www.carsoup.com/used/detail.asp?Year=2003&UsedVehicleID=2424300&MarketID=1&VehicleTypeID=3&MakeID=75&ModelID=0&Debug=1&RedirType=InBound
JOS ITTE AJAIS PÄRRÄÄ NIIN TRIUMPH SPEEDSTERIA
itse vetelin 27000 speedmasterilla vaimon kanssa pitkin eurooppaa (satula siis vaihdettiin touring-versioon: orkkisella ei istu kukaan kyydissä). Kaikinpuolin olin tyytyväinen, helppo pitää matkavauhtina 140 ja taipuu alpeilla ja välimeren vuoristoteillä nopeammin kuin yksikään muu customi. Että osta speedmaster.