Nähtävästi Windows Media Player 9 joka on viimeisin Microsoftin mediasoitin Windows 2000 käyttöjärjestelmälle.
Ei tue tätä suojausmenetelmää koska se antaa aina virheilmoituksen kun yritän toistaa tiedostoa vaikka se olisi ihan laillinen tiedosto johon minulla on käyttäjätunnukset ja salasanat. Mutta mediasoitin kaatuu ja antaa vain jonkin virheilmoituksen wmvcore.dll tai vastaava yhtenä ainakin mainitaan.
Olen asentanut tämän WMP 9.0 ohjelman 2 x uudelleen asiaan ei ole tullut muutosta. Miten on tukeeko ne mediaplayer 7-versiot myös tätä suojausta (DRM) vai eivät? Jos yrittäisi saada pelaamaan jollain vanhemmalla versiolla.
Windows Media Player 9
DRM-tiedostot
1
458
Vastaukset
- ei...
9-versio ei välttämättä tue kaikki samoja suojauksia ja vaatimuksia kuin 10 ja 11.
9 on uusin, minkä w2k:lle saa. valitettavasti, jos tarvitset uudemman, joudut siirtymään xp:n tai visvaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186067- 855406
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484414- 523961
- 603818
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1823492Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky643220Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33046- 432289