Tipaton tammikuu!

Kuinka moni aloitti nyt viettämään TT:ta? Itselläni ilmeisemmin menee tipatta tämä tammikuu!
10939
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Sähäläsin vahingossa ja poistin tuon linkin sisällön, ei ollut tarkoitus. Meen maate ettei tuu enempää vahinkoja.

    Äänestä

Tipaton vuosituhat vielä kesken ja tuskin
saan sitä aivan loppuun asti tehdyksikään..
mutta hyvällä alulla..:)

Äänestä

Viime vuonan ei onnistunut, tänä vuonna aion viettää. Tai ainakin yrittää.

Eilen menin Olulunkylän ryhmään, mutta se oli koko talo ihan pimeänä. ONNEKSI ei ollut rahaa, muuten oisin alkanut dokaamaan, vitutti niin. Ja onneks se fucking sekojuhla on nyt ohi. Mun mielestä mikään ei oo tyhmempää kun ammuskella rahaa taivaalle.

Äänestä

tipatonta tammikuuta jo ties kuin monetta kertaa. Se on aina loppuvuosi nin täynnä tilaisuuksia yms. joissa tulee otettua viinaksia enemmän niin tekee ihan hyvää olla täysin ilman edes se yksi kuukausi. Ja ainakaan aikasemmin ei ole ollu ongelmia sen pitämisessä. Saas nähdä kuin nyt käy.

Hyvää alkanutta vuotta vaan kaikille tipattomille!
Nii ja tietty muillekin!

Äänestä

pidä tipatonta tammikuuta. Onnea niille, jotka pitävät :-)

Äänestä

tuon olla jollaintapaa ihmeellinen ja huippujuttu? Helvetti jos on jonkinaikaa ryyppäämättä niin onko siitä tehtävä oikein NUMERO? Naurettavaa touhua!

Äänestä
  • Ainut hyöty tästä tipaton tammikuu-vouhotuksesta on tälläselle kokonaan kolme kuukautta sitten lopettaneelle, että voi sanoa uteliaille, että on se muodikas(?) tipaton kuukausi menossa. Mulla kun on niin juoppoo kaveripiiriä ja sukulaista aina ollu (nyt vasta oon huomannu), että sitä ollaan koko ajan kovistelemassa, että mikäs nyt on kun huikka ei enää maistu ja mites kauan aiot jatkaa tuota pelleilyäsi. Minua on ihan ihmetyttänyt, ettei ihminen saisi olla juomatta vaikka koko loppuikäänsä jos siltä tuntuu ja nyt tuntuukin niin hyvältä, että toivon totisesti, ettei tartte enää ikinä läträtä sen viinan paskan kanssa. Ei ole mitään kaipuuta siihen helvettiin enää. Paljon piti apua hakea ja saada ennenkuin tajusin, että tämä elämä on niin paljon parempaa raittiina. mullakin oli niitä tipattomia tammikuita ja voi herran jumala kun se olikin vaikeeta, laskee niitä päiviä ja kärvistellä juomahimoissaan ja sitten oltiin niin sankaria, niin sankaria kun ihan koko kuukausi oltiin tipattomana. Tuntupa hyvältä olevinaan, että helmikuussa sai taas ottaa ja tulikin otettua heti perseet ja oikein suunniteltua muutamat vapaat siihen ottia varten. On se ollu aika hirveetä aikaa tuokin ja tuntuu kovin kaukaiselta, vaikka näin vähän aikaa oon vasta tajunnu oikeesta raittiudesta ja rehellisyydestä (että oon alkoholisti) yhtään mitään.

    Kuitenkin vähemmän ongelmaisille varmaan ihan hyvä pysähtymiskuukausi ja tsemppiä siihen!

    Äänestä

Jo kolmas vuosi kun pidän, tosin toi 2500 painaa myös jonkin verran...

Äänestä

koko juttu on salaliitto :D

mietin, että jos on valtiolla tarvetta vähentää alkoholin haittoja. Sitten ihmisillä on tarvetta hallita alkoholin käyttöä vaikka hallitsevatkin jo.
Yhdistetään siihen vähän ahneutta niin tullaan seuraavanlaiseen lopputulokseen.
Tipaton tammikuu on vain valtion tapa saada todistettua verouudistuksen tekevän hyvän asian kansanterveydelle. Siis että kansanedustajat oisivat tehneet sen. Ei ollenkaan ajatella sitä että kansalaiset ovat sen tehneet omasta tahdostaan.
Apinaa koijataan, apinaa pumpataan
Ja eihän alko näistä uudistuksista hyödy, ei ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


A.A.Milne kirjoitti:

Kuinka moni aloitti nyt viettämään TT:ta? Itselläni ilmeisemmin menee tipatta tämä tammikuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu