Diesel pompsahtanut

Mihinköhän perustuu se että dieselin hinta on muutamassa kuukaudessa pompsahtanut noin 30 cnt/l?
Dieselvero nousi jotain 5,5 EUR/l, mutta hinnat jopa 15 cnt/l...
31138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis 5,5 cnt/l...

Äänestä

Välillä oli diesel reippaasti yli kymmenen cnt kalliimpaa kun bensiiniä.

Nyt pyhien aikana on tilanne tasaantunut, eli ensi viikolla pitäisi bensa nousta ja diesel halventua.

Täällä voi niitä seurata.

http://www.kauppalehti.fi/4/i/raha/raakaaineet/oljy.jsp

Äänestä

Mitä enemmän diisseleitä liikenteessä, sitä kalliimmaksi diisseli tulee.Kohta benssiini halvempaa kuin diisseli?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1.299 EUR/l Nummelassa kirjoitti:

Mihinköhän perustuu se että dieselin hinta on muutamassa kuukaudessa pompsahtanut noin 30 cnt/l?
Dieselvero nousi jotain 5,5 EUR/l, mutta hinnat jopa 15 cnt/l...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu