T6 POKERI

onko ponzi?

Tässä jonkinlaista faktaa a'la Wikipedia http://fi.wikipedia.org/wiki/Ponzi

Mites tämä uuden ja mullistavan T6Pokeri sivuston käytäntö menee? Eikös saa suuremman palkkion omista pelaajistaan (osuuden rakesta) kuin tästä jaossa olevasta yhteispotista? Entäs liittyminen maksaako se?

Alalinjaahan et enää ilmeiesti matriisin sulkemisen myötä kasvata, mutta edelleenhän pohjaperiaate on sama, eli hommataan kokoajan lisää ja lisää porukkaa, josta hankkijat saavat suurimman hyödyn. Osahan kutsuu tätä laittomuudeksi, osa verkostomarkkinoinniksi. Kumpi sitte lienee..

Tuntuu että tämä pokeri on taas yksi "hyvä" keino saada ihmisten rahamassat liikkeelle, josta toisille erilaisia palkkioita tulee. Muistuttaa niin erehdyttävästi sitä S2E kauppakeskusta. Kaupankäynnin muotona vaan on nettikaupankäynnin sijaan osuus jaetuista pelikorteista.
------
Liittyminen on siis n.600€ ja uusia rekrytoijia lappaa ilmeisimmin ovista ja ikkunoista.. Voisko olla niin että ensimmäisten palkkiot maksetaan liittymismaksuista (naamioituna rakepalkkioksi) jonka jälkeen liittyy PALJON uusia, jonka jälkeen taas toiminta lopetetaan.. Milläs valvotaan paljon Rakea syntyy ja että se menee ja jaetaan oikein?

Toimivuuden ratkaisee asiakkaat tottakai. Niinhän jokapaikassa, mutta mitä erilaista tässä on muihin sivustoihin verrattuna?

Mistä he meinaavat ottaa rahat noihin suuripalkkioisiin Freerolleihinsa? Rekrytoijien jäsenmaksuistako? Entäs mistä se Rake jaetaan mikäli nimenomaan freerollit (ILMAISturnaukset) on se kova juttu?

Paljon oli kysymyksiä ja vielä yksi: Pelaan suht paljon, mutta miksi vaihtaisin FullTilt tai Pokerstars -bankrollini T6:een? Onko Pokerstars jossain yhteistyössä T6:den kanssa? Huhua on kuultu puolesta ja vastaan, näyttöä ei kummastakaan missään..

Vilpitön kiitos aiheellisista vastauksista. =)

9

2187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ÄSKEISEEN

      "Entäs liittyminen maksaako se?" Maksaako pelaajan liittyminen jotain? Rekrytoijalta maksaa siis sen n. 600€ sen jo tiedänkin..

      • Jos ei halua

        Voi pelata pelkkiä freerolleja jos huvittaa. Ei pelaajaksi rekisteröityminen maksa, mutta "osakkuus" maksaa.


      • älä pelaa
        Jos ei halua kirjoitti:

        Voi pelata pelkkiä freerolleja jos huvittaa. Ei pelaajaksi rekisteröityminen maksa, mutta "osakkuus" maksaa.

        Kun suurin osa pelaa freerolleja niin myös raket on 0 euroa! Kukaan ei tienaa mutta sinä olet maksanut 600 euroa paskasta!


    • t6-pokeriin

      T6-pokerista mitä olen seurannut juttua niin aika huonolta näyttää. Uusi pokerisaitti joka on jo etukäteen tuomittu huijaukseksi ja vielä kun kaikki käyttäjämäärät/rakemäärät on laskettu reippaasti yläkanttiin niin uskon että ainoa joka tästä häviää ovat nämä tuhannet sijoittajat jotka ovat ostaneet merkityksettömiä osuuksia firmasta joilla ei tee yhtikäs mitään.

      Tietääkseni osakkuudesta on vain se hyöty että pystyy rekrytoimaan lisää pelaajia sivulle ja saa täten tietyn osan rakesta omalle tilille (tämähän onnistuu nykyisin ihan ilmaiseksikin muihin firmoihin jos on vain hyvä nettisivusto jne.)? En ole aivan varma tästä asiasta tai sitten saa tietyn osuuden rakesta? (jokin mitätön prosenttiosuus joka on jaettu kaikkien pelaajien kesken).

      En usko että T6-pokeri tulee selviämään kovinkaan pitkään pystyssä. Pelaajamäärien/rakemäärän "tarkistaminenhan" on suhtkoht helppoa siitä minkä verran pelaajia saitilla liikkuu ja ainakin alkuarviot eivät vaikuta kovin lupaavilta.

      • ei tule vetämään väkeä

        Pahintahan tuossa kaikessa on oma saitti... On todella vaikeaa saada omalle saitille tarpeeksi pelaajia. Jos olisi jonkun tunnetun saitin osakas niin silloin se olisi paljon helpompaa.


      • on?
        ei tule vetämään väkeä kirjoitti:

        Pahintahan tuossa kaikessa on oma saitti... On todella vaikeaa saada omalle saitille tarpeeksi pelaajia. Jos olisi jonkun tunnetun saitin osakas niin silloin se olisi paljon helpompaa.

        Pokerstars yhteistyöväite pitääkö paikkansa? Pokerstars on kuitenkin suurin nettipokerisivusto kävijämäärältään mitä löytyy.

        Vai onko nimenomaan tämän suuruuden takia laitettu huhu liikkeelle? ;)


      • usko yhteistyöhön
        on? kirjoitti:

        Pokerstars yhteistyöväite pitääkö paikkansa? Pokerstars on kuitenkin suurin nettipokerisivusto kävijämäärältään mitä löytyy.

        Vai onko nimenomaan tämän suuruuden takia laitettu huhu liikkeelle? ;)

        Empä usko yhteyistyöhön. Mitä yhteytyötä t6pokeri tekisi kun kyseessä on oma pokeriverkko?


    • Nyt se on tapahtunut!

      Pelit pyörii täyttähäkää ja pelaajiakin jo 200 tällähetkellä!!! http://t6poker.com/

      ..Vielä on jonkin verran matkaa Pokerstarssin 20.000 kävijämääriin! =D

      ..Toisekseen missäs ne suuret turnaukset on? Mihin 500k guaranteed 55€binilla on mennyt?

      Lisäksi tuo 10k turnaus 55€ binillä on helvetin huono tarjous. =D

      • t6poker

        Itse olen t6poker.com:sta ostanut tammikuussa osuuden. tuottoa on kuukausittain tullut ja hyvältä näyttää.

        Osuushan siis maksaa tuon 665 euroa, josta 165 e tulee turnauslippuina. itse käytin tämän 165 e 250 000 e peliin josta lopulta lohkesi itselleni reilu 1500 euroa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      40
      2344
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      37
      1928
    3. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      60
      1705
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      50
      1574
    5. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      50
      1571
    6. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      111
      1503
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1475
    8. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      91
      1413
    9. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      131
      1282
    10. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      1254
    Aihe