Tällä viikolla niitä uusia kutosia pitäisi kai olla jälleenmyyjillä koe-ajettavina. Laittakaapas kommentteja miltä tuntui, oliko kokemus hekumallinen vai jotain säälittävän ja surkean väliltä. Haussa on matka-auto työajoon lähinnä moottoritielle eli suuntavakaus, hiljaisuus ja hyvät istuimet olisivat itselle tärkeitä kriteerejä.
Ruiskahtiko housuun..?
Elmeri
2648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
uudesta Tuulilasista mitä mieltä autoja työkseen testaavat ovat kutosesta.
Lainaus TL:stä:
"Autosta kiirineet kommentit olivat heti lähtöön ylistäviä: tiukka paketti, ei liian iso, säilyttänyt tasonsa, makea ajaa..."
Pitänee vilkaista, mutta enemmän kyllä kiinnostaa tuollainen Tahvo Tavallisen näkökulma. Itse kävin tänään koeistumassa ja ei mitään suurempiä värinöitä aiheuttanut, mutta pitää ottaa pidempään koeajoon myöhemmin keväällä. Kokoluokka ja sisätilat tuntuivat varsin sopivilta verrattuna esim. Mondeoon, joka on kasvanut hiukan liikaakin.