painajaiset

viikolla 16 4 mennään ja tää mami näkee aiva kauhean ahdistavia painajaisia, ihan päivälläkin jos nukahtaa 5minuutiks. Mites onko tää raskauteen liittyvää vai onko mun nuppi menny totaallisen sekaisin??
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minullakin oli jossain välissä raskautta todella pahoja painajaisia. Nyt rv 24 ei niitä ole enää onneksi näyttänyt. Liittynee hormonitoimintaan...

Äänestä

alku raskaus meni siinä kun näin koko ajan seksi unia.. sitten ne muuttu painajaisiks, tai vaikka niissä ei mitään hirveen pelottavaa ollukkaa nii ku heräs niin oli ahistava ja pelokas olo.
nyt loppu raskaudessa on ollu kivempiä unia.. ja myös taas seksi unia...

kuulemma ääntelen ihan hirveesti unissani.. poikaystävä aina ihmettelee;)

Äänestä

mulla oli sama juttu... kamalia liskojen öitä tuossa vaiheessa raskautta... ne menee ohi kyllä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miimii kirjoitti:

viikolla 16 4 mennään ja tää mami näkee aiva kauhean ahdistavia painajaisia, ihan päivälläkin jos nukahtaa 5minuutiks. Mites onko tää raskauteen liittyvää vai onko mun nuppi menny totaallisen sekaisin??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu