Miten voisi toimia....

mietin...menetin luottokelpoisuuteni vaikean eron yhteydessä ja nyt haaveilen yhteisestä kodista miesystäväni kanssa. Miten lainaa voisi ottaa että se olisi oikeudenmukaisesti järjestetty, sillä maksukykyinen kyllä olen.
1311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yhteinen kotihan ei sinänsä edellytä pankkilainaa, mutta varmaan teidän tilanteessa olisi paras olla erilliset lainat ja omistusosuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Molemmille hyvä?? kirjoitti:

mietin...menetin luottokelpoisuuteni vaikean eron yhteydessä ja nyt haaveilen yhteisestä kodista miesystäväni kanssa. Miten lainaa voisi ottaa että se olisi oikeudenmukaisesti järjestetty, sillä maksukykyinen kyllä olen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu