kohtaloa?
Miksei Kotkan poliisi saa kiinni Metsolan ampujaa?
Mitähän tuo Lähdesmäen sonnikarja tekee palkkansa eteen?
Miksei Kotkan poliisi saa kiinni Metsolan ampujaa?
Mitähän tuo Lähdesmäen sonnikarja tekee palkkansa eteen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
vaihtaa vuoroo ihan ripeeseen tahtiin.kyllähän siitä on palkka saatava.
Minulla alkaa myöskin luottamus Kotkan jeppeihin hiipumaan,sen verran on kokemusta erilaisista tapahtumista....Tuntuu,ettei asioihin puututa siten kuin viranomaisilta odottaisin.En tiedä onko kyse ainoastaan resurssipulasta,vai liekö syy jokin muu!?Todella valitettavaa,huolestuttavaa!!!
kuulu kun ei viitsi päätä vaivata.kauhea paperisota vaan tulee jos joka kissanpaskomiseen pitää puuttua.
lumien sulettua löytyy ilmankin kadonneet kansalaiset kunhan nyt tulee enste ne lumet.
vuoro sitäpaitsi just vaihtumassa niin ei oikeen taho ehtiä enää.venäjää kohti mennään koval kyydillä ni tasan ehjä siin sitte seuraa.
mut voihan sitä yrittää tuota lahjanantoo vaik rupeis jo ilman käräjii tepsimään.................
Missähän sinunkin järkesi on?
täällä nyt juoksisi.
siun pää taitaa olla kuvitelmia ja harhoja täynnä.
jeppesedät vaan tekee työtänsä niinkuin me muutkin ja yrittää niistä suoriutua mahdollisimman helpolla.
ihminen on peruslaiska kyl sun pitäs se tietää.
kadonnut suominainen on hyvä esimerkki kun joku katoaa ni ihan kauhee etsintä savotta muka on etsimässä niin jo hetken päästä kadonnu löytyy melkein kotiovelta.kun ei ole kun uusavutonta ryhmää joka ei osaa aatella kun kotiinpääsyy duunista ni tuon siitä saa.päälliköt kyllä kumartaa ja siivoo nurkkasa kun tulee joku isompikenkänen kylään.sellasta perseennuolemista ja omannavan tuijotusta tää hyvinvointivaltio on ollu kautta sivun.kiipeilysyndrooma vaivaa näitä virkasuhteessa olevia.mikäpä muukaan.
aktivoitua!
Nykyisellään Kotkassa voi aivan hyvin tappaa vaikkapa velkojansa, kunhan muistaa vaan hävittää ruumiin hyvin! Poliisi vaan toteaa, ruumiin löytyvän jostain aikanaan...
Todella leväperäistä touhua!
Onnelaaan viettämään vapaa aikaa, ties vaikka katoaisitte tekin lopullisesti. Eikä teitä tarvitssisi etsiä, eihän kukaan kadonnutta ulosottomiestä kaipaa!
Se on vaan niin että, on yksi Hai vähemmän.
Juttuhan meni niin et naista oli etsitty myös kodin läheltä, tietenkin. Mutta paikka mistä nainen löydettiin oli tiheää metsikköä ja hirttonarussa roikkumassa olevaa ruumista ei välttämättä ihan heti näe tai edes tajua katsella yläilmoihin. Vaikka tässä tapauksessa luulis et ois myös puita tarkasteltu kun nainen kärsi masennuksestakin.
Usein metsään. Kuusipuiden tiheä oksisto kutsuu puoleensa. Varsinkin kun metsä on tiheää kuten Lankkarilla. Uupunut ja masentunut, ei jaksa kuin mennä lepäämään puiden suojaan ja kuolla sinne.
ei kannnata sekoittaa lähdesmäkeä tutkinnanjohtajan rooliin, tutkinnajohtaja poliisissa johtaa tutkintaa,näin se vaan menee!
Näin se vaan on!
Jos on lusikalla annettu, voidaanko kauhalla vaatia? Lähdesmäki vaihtoon!
joku toinen mies virosta vaikkapa!
Eikö todella kummastakaan pojasta ole minkäänlaista tietoa saatu???Sama tilanne kokoajan vaan??
koko juttuu ei olis päässy edes tapahtumaan jos olis antanut asian edetä painollaan poliisi esti aikanaan tapahtumien kulun väärillä väitteillään joka mies se sutta osaa tehdä vaan harvassa on ne jotka virheensä korjaa no antaa poikien yrittää p.s ampujan olin paikka on vähänväliä toisten tahojen tiedossa katsotaan vaan kuinka kauan kenenkin pokka pitää... ;}