Oletteko heti kauhuissanne jos nainen baarissa kertoo olevansa 3 lapsen äiti,eronnut.Loppuuko kiinnostuksenne vaikka nainen olisi mukava ja söpön näköinen?Ajatteletteko,naisella on varmasti löysä...?
Miehet kertokaa
Mukava 3 lapsen äiti
274791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Minulla ei ole kokemusta, kuin vain kaksi
lasta synnyttäneestä naisesta.
Mutta näinkin "kokemattomana", uskoisin etten
kauhistuisi, jos muuten pidän naista viehättävänä.
Uskon meitä tarvittavan ihmissuvun jatkamiseen,
ja elimemme on sitä silmälläpitäen "suunniteltu".
Aktista suurempi osa tapahtuu muualla, kuin
itse sukupuolielinten kohtaamisessa.
Voin tietenkin olla vääräässäkin, kokematon
kun olen.
Mies 57 vuotta, (juuri tänään), Lapista.
kelpaat kyllä yhden illan hoidoksi, mutta vakavampaa suhdetta kanssa ei halua muut,kuin linnakundit tai puutteessa elävät maalaisjuntit.
Kiitos kommentista mutta itserakkaasti kerron että mulla on kyllä "se" hyvässä kunnossa ja vientiä olisi ollut vaikka kuinka.Eihän mua ihan kuka tahansa kiinnostakaan,varsinkaan sinunlaisesi :(
Mut hyvä kun vaivauduit vastaamaan..ja kaikkea hyvää sulle :)
"...ja vientiä olisi ollut vaikka kuinka"
Jos asia on näin, niin miksi sitten olet eronnut ja sinkku?
Uskon kyllä että sinulla on vientiä sänkyyn yhdeksi yöksi baari-illan jälkeen (kuten monella muullakin naisella), mutta sitten ne miehet vaan katoaa aamunkoitteessa nopeasti :)
Eli pysyvämpää suhdetta sinun on kyllä käytännössä hyvin vaikea saada...uudesta avioliitosta nyt puhumattakaan...
joo ei mulla mitään pakokauhua tule tommoisa naisia kohtaan, jokaisella meillä on entinen elämä takanamme. Mulle ei ole mitään haittaa lapsista..
Lapsethan ovat elämän suola. Omia ei vielä ole, mutt a ovat tosiaan tilauksessa...
En mitenkään.
Olen maannut 2 eri yh-naisen kanssa.Itse olen 30v ja naiset 47v ja 35v joitakin vuosia takaperin.Ihan samalta yhdyntä tuntui kuin lapsettoman naisen kanssa.
Naiset ovat erittäin kookkaita, joten en välitä vaikkei mikään missi olisikaan.Oikeastaan pidän enemmän yh-naisten kanssa touhuamisesta, koska eivät juuri vongu perään ainakaan omalla kohdalla.
Jos seksisuhdetta, niin miksi olisin kauhuissani? Penikoistasi en ole kiinnostunut. Mutta ystävällisesti toki lapsille juttelen kun köyn sinunlaistasi polkemassa.
Kuullostaa teidän vastaukset tosi hyviltä.Ajattelinkin juuri sitä kysymykselläni että kauhistutteko ja peräännyttekö vain sillä perusteella että arvelette 3 lapsen äidillä olevan "löysä" ja kiinnostuksenne lopahtaa.Vastaajat ovat tosi miehiä,vastaukset ilahdutti mua suuresti!Ja mullahan ei ole "löysä",treenannu olen :)
Jos naisella 3 äpärää= EI KIINNOSTA!
Kielenkäyttösi perusteella et ole herrasmies - ja Sinulle toivonkin vain "tumputusta" koska jos suusi avaat naisseurassa niin tuskin mitään koskaan tulet saamaankaan.
Olet paras ja herrasmies :)
3 lapsen äidit on säälittäviä .
Tuolla ne notkuu baaritiskillä jatkuvasti tyrkyllä.
Ei kukaan todellinen herrasmies koske tuollaisiin kiertopalkintoihin.
Joku saattaa käydä vetämässä säälistä kerran viikseen, mutta muuta käyttöä näille ressukoille ei kyllä ole.
Karua, mutta näin se nyt vaan on.
Kuule Paavo,taidat nyt kyllä yleistää kommentillas kaikki 3 lapsen äidit baareissa notkujiksi ja tyrkyllä oleviksi!!Ällöttää tollaset siat!
Tulin just baarista ja taas piti tulla kotia yksin :(
Ei kiinnostanut miehiä 3 lapsen äiti.
Taas meni hommat käsitöiksi :(
Oli taas järjeä kirjottaa mun nimellä ja tahrata maine ihan huvikseen!Minä en todellakaan ollu baarissa eilen!Toivottavasti sait jotain hyvää mieltä kirjottamastasi,heh
Toi kiinnostus riippuu monestakin asiasta. Minkä ikäinen nainen on, minkä ikäisiä lapset on? Ei mulla ainakaan kiinnostus lakkaa 3:n lapsen takia, vaan sehän riippuu naisesta itsestään kiinnostaako se mua. Jos nainen on kivan näköinen ja muutenkin mukava, niin mikä ettei. Olen ollut monenkin yh-äidin kanssa seksisuhteessa ja ei niillä nyt niin löysiä tavarat ole ollut. Onhan joillain löysät paikat, vaikka ei ole synnyttänyt kuin yhden lapsen.
Kyllä se vielä löytyy se oikea nimittäin!
Ei lopu siihen kiinnostus. Jos kiinnostus johonkin loppuu, niin nalkutukseen.
No ei varmaan lopu kiinnostus siihen että kuvittelis että naisella on löysä... Kyllä se varmaan aika paljon enemmän tossa painais että on kolme lasta, saa aika ihme tyyppi olla jos rupeaa heti jotain pillun tiukkuuksia arvioimaan.
Jos sen sijaan olet laittanut kysymyksen siinä mielessä että kelpaako miehelle yhden illan seura jos kerrot ko. asiat, en usko että merkkaa yhtään mitään. Jos vähänkään järkevän näköinen olet niin ne jotka tussua hakee baarista panee satavarmasti riippumatta siitä onko sulla 0 vai 3 lasta. Niitä kahta jotka hakee muutakin kuin yhden illan seuraa ei sun pillun tiukkuus vois vähempää kiinnostaa.
..ei kai moinen asia normaalijärkiselle MIEHELLE ole mikään ongelma.Toista se voi olla mistään mitään tietämättömillä teineillä joita tämäkin palsta on pullollaan.
Jos oikeasti olet söpö ja mukava ja kohtuullisen hyväkroppainenkin, niin saattaisin jopa - ihastuakin.
Se, että sinulla on kolme lasta "saldona entisestä" elämästäsi ei arvoasi alentaisi ainakaan minun silmissäni. Enkä säikähtäisi vaikka kuiskaisit korvaani, että "mulla on tiukka ja hyvin treenattu... ja kostun helposti...". Ja voit olla varma, että vastaavasti minun hyvin treenattu "anakondani" virkistyisi välittömästi... Eikä lisätreeni jatkoilla olisi laisinkaan pois suljettu ajatus... ;-) No, niistä jatkoista ei tässä nyt sen enempää.
Haluaisin kuitenkin vastakysymyksenä vielä esittää itsellesi, että miten suhtautuisit?, jos mies vastaavasti kertoisin, että hänellä on kaksi lasta itsellään ja hänkin on yh. ja lapset asuvat aina hänen luonaan.
Vieläkö sen tiedon jälkeen jatkot kiinnostaisivat sinua? Itseäni kylläkin, vaikka niistä jatkoista voisikin seurata iloisia perhetapahtumia - aina yhdeksän kuukauden välein... ;-))
Heips!
Esitit minulle kysymyksen että säikähtäisinkö jos mies vastaavasti kertoisi oleva 2 lapsen yh-isä.
En toki säikähtäisi,olisin kiinnostunut aidosti sinun lisäksesi lapsistasi :) Ymmärtäisimme hyvin varmaan toisiamme millaista on olla äiti/isä ja yhteistä juteltavaa riittäisi ;)
...taidat olla puutteessa rypevä ämmä?
Hyi helvetti!
Heipsistä vaan sullekin! ;-)
Niinhän se on, että "lapselliset" ihmiset ymmärtävät toisiaan paremmin, koska tietävät millaista elämä lasten kanssa käytännössä on ... ja juteltavaa varmaan riittäisi ... paljosta muustakin, kuin vain lapsista... ;-)
Kysyin tuota siksi, että kokemukseni mukaan yh-äidit yleensä - lähes kaikki - etsivät ainakin tosimielellä vain lapsettomia miehiä, vaikka muuta ensialkuun väittäisivätkin. Yhden yön jutut ovat tietenkin eri asia, mutta kaikille nekään jutut eivät sovellu - eivät varsinkaan tunteellisille ihmisille...
Yksinhuoltajilta tunnetusti lohkee helpommin.
Varsinkin Jos vähän kehuu niiden ulkonäköä,silmiä,älykkyyttä yms. Ja jos sanoo vielä pitävänsä lapsistakin, niin saanti on 100% varmaa.
...toisen "Aikuinen mies"-nimimerkillä esiintyjän kommentit eivät ole minun käsialaani...
Alkuperäinen Aikuinen mies
Huh,vähän mietinkin ensin että millasia juttuja kirjoti toisessa viestissä.No,onneks se et ollu sinä,olin jo valmis kirjottamaan muutaman "valitun sanan".Minä en kuulu niihin yksinhuoltaja-äiteihin
jotka notkuvat baareissa joka vkl tms.Käyn baareissä joskus mutten todellakaan joka viikko.Olen "kiltti ja kunnollinen nainen".Hyvää viikonloppua kaikille!
ajatellaan,et yksinhuoltajat ovat epätoivoisia ja heidät saa mukaansa vain kehumalla ulkonäköä,silmiä ym..?
Eikö miehet tavalla tai toisella kehu aina naista tehdessään uutta tuttavuutta?
Mistä tulee väite,et yh.t notkuvat baarissa?
Kyllähän saattavat jotkut bilehileet notkuakkin eikös se ole vähän enemmän ihmiskohtainen juttu?
Sinkutkin notkuvat baarissa aina,joistain parisuhteessa elävistä puhumattakaan.
Miten yh.t nostetaan tässä asiassa jalustalle?
Itse olen yhden lapsen yh ja nykyään parisuhteessa.
Jos nyt sinkku-äidiksi uudestaan ryhtyisin ja jos miestä rinnalle kaipaisin olisi ykkösenä miehet,jolla on valmiiksi lapseni ikäistä jälkikasvua.Se olisi suorastaan lottovoitto,koska en yksinkertaisesti ehtisi tehdä enää tuolle isolle 10v lapselleni leikkikaveria :)
En itse ikinä ole huomannut,että sinkkuäidit olisivat jotenkin ei-haluttuja..