eläkkeellä oleva henkilö ja minua ihmetyttää tämä nuorten turha ajan käyttö. Jumputus häiritsee rauhaani ja sydäntä kirpaisee katsoa, kun näen auton täynnä lökäpöksyjä tuhoavan luontoa ja elvistelemässä. Vihaan suuresti tätä sakkia!
t: eläke
t: eläke
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onko huviajelua etsiä toista sukupuolta vai käydä bingossa. Ettehän tekään muuten olisi isoisiä tai isoäitejä, ellei nuoriso jaksaisi painaa "pitkää yötä".
Mummot ja papat kimppakyydillä bingoon, eikä yksin. Nuorilla on kimppakyyti hallussa ei yksin autoilla. Jumpsutus kuuluu nuoruuteen, siinä on oma huumansa.
mitään lapsia tai lpsenlapsia ole.
Mistäs niitä olis tullut kun se vihaa nuorisoa eikä kakaroita yleensä eläkeläisten kesken tehdä.
Voisitko jo kadota täältä?
Kyllä kaikki "turha" ajelu, pelkästään jo viherpiiperöiden ja kukkahattutätien sekä ilmastohömpän "loogisena" seurauksena.
Tästä päästäänkin kätevästi siihen että kun polttoaineverojen ynnä käyttömaksujen osuus valtiontaloudessa uhkaa laskea, niin maksuja täytyy "harmonisoida" laskeneen kysynnän mukaisesti.
Eläköön typerä ja johdateltava Suomen Kansa, joka tulee omilla kärsimyksillään lunastamaan paikan historiassa pienenä kansana, joka pelasti koko maailman ilmaston ja ihmiskunnan, taivaan niskaanputoamisen uhalta!
Lisäksi saamme kärsiä hiilidioksidia pelkäävän (ainoa saaste) politiikan myötä dieselin hiukkaspäästöjen aiheuttamat geenimutaatiot ja syövät linja-autojen "ekologisen" vihreän liikenteen myötä, jossa sadat bussit käyvät tyhjää jonossa kapeiden ympäristöystävällisten kaupunkiväylien bussikaistoilla rinnan niiden vähän saastuttavien kolmelitrasten turbodiisseli henkilöautojen kanssa siinä liikennevaloissa, joissa estetään liiallinen kaupunkiliikenne...
Olen jo pitkälti työikään tullut veronmaksaja ja ihmettelen miksi eläkeläiset tukkivat liikennettä korolloineen turhien huviajeluiden takia.
Veronmaksajien työnteko estyy ja planeetta saastuu.
Pierettääkö kovasti ??
Poliisille vain soitat, jos pilluralli alkaa käydä hermoille. Antavat sitten lökäpöksyille sakkoja.