Miksi helvetissä niinkin täynnä itseään oleva mulkku kuin Jorma Panula oli maikkarin studioon kutsuttu ? Miestä ei kiinnosta mikään muu kuin oma alansa, kaikki muu on mielestään skeidaa. Varsinkin kun ottaa huomioon, että tavallista kansaa hänen tekemisensä ei kiinnosta hevon v...n vertaa.
Jorma Panula - täysi idiootti
9
2794
Vastaukset
- ei...
Panula ei ole edes alansa huipulla. Oudot mielipiteet kevyestä musiikista ja pukeutuminen puliukkotasoa ja epäryhdikkäästi istui!
- Raatilaiset
Olivat asiallisia.mut tämä outo jorma tosin kuin nauttinu jotain ja sekoili ku humalainen. MTV-3 täysin väärä valinta.
- Panula malliesimerkki...
..siitä, miten itsekeskeinen ihminen pitää laput silmillään ja näkee vain oman kapean sektorinsa.
Onneksi ohjelmassa oli myös Peter von Bagh, joka osoitti miten suvaitsevainen ja hieno sivistynyt ihminen voi olla. Täydet pisteet hänelle maltillisesta muidenkin ymmärtämisestä.- paha tauti!
Aika pölhöltä Panula vaikutti jo niinä pohooojolaaspaita-aikoinaan, hyvin rajoittunut kapen tien kulkija.
Nyt olisi maikkari voinut todella kutsua jonkun elävän (!) aikalaisen musiikin alalta keskustelemaan eikä vain muumion silmiään pyörittämään ja kaikkea mollaamaan.
Eihän Panulalle jäänyt hyväksyttävien homo sapiens -edustajien joukkoon muita kuin oma itsensä. - Raivostunut katsoja
paha tauti! kirjoitti:
Aika pölhöltä Panula vaikutti jo niinä pohooojolaaspaita-aikoinaan, hyvin rajoittunut kapen tien kulkija.
Nyt olisi maikkari voinut todella kutsua jonkun elävän (!) aikalaisen musiikin alalta keskustelemaan eikä vain muumion silmiään pyörittämään ja kaikkea mollaamaan.
Eihän Panulalle jäänyt hyväksyttävien homo sapiens -edustajien joukkoon muita kuin oma itsensä.Saas nähdä tarttuuko huomenna kumpikaan iltapäivälehti tuon mulkun käytökseen. Toivottavasti. Siis vieläkin vituttaa miten ihminen voi olla noin itserakas paskiainen.
- Surkea äijä.
Olen aijemmin arvostanut häntä, mutta hänhän on aivan ulkona kuin lumiukko.
Olis edes istunut ryhdikäästi eikä ollut kuin velliä pussis.
Kuinka MTV oli hänet sinne pyytänyt.
Olis arvostanut muita( esm.Juicea )oli kuulemma väärässäseurassa oman puheensa mukaan. TOTTA joka sana.
Pilasi oman ammattikuntansa. Enää en häntä arvosta pelkkä nolla.- sai hävetä
herrajestas...olisivat kutsuneet vaikka Leif Segerstamin tms..tai jonkun "sivistyneemmän" ja käytöstapoja omaavan. Panulasta ei ole aimmin muodostunut "kuvaa", mutta nyt sen "kuvan" näki ja muodosti sadat tuhannet ihmiset...miten voikin olla noin rajoittunut persoona..??? Tuli mieleen persoonallisuushäiriö..?
- Kevyt-muusikko
Minua vitutti ihan yhtälailla kun satuin tuon katsomaan. Jotenkin tuntuu että useimmilla klassisilla muusikoilla ei ole minkäänlaista avarakatseisuutta.Muutenkin panula ei kovin hyvin sopinut noin hyvien puhujien joukkoon, sen mitä suuta sai auki niin tuli vaan negatiivista.
- pohjaalaasvirus
Panulalla on ilmeisesti sama virus kuin Keskiselläkin, eli ei selvinpäin uskalla tulla tv-studioon. Notta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743750Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1762946Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472926Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572411Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3622190- 1601870
- 781565
- 281390
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231378Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352