Huppari

joo eli etin sopivaa palstaa, en oikee löytäny nii laitan nyt tänne jos joku osias vastata... Eli valkoiseen uuteen huppariin tuli teetahra... :s oon pessy hupparin pari kertaa ei oo lähteny... Oisko joku niksi, kun en viitsis valkaistakkaan. Kiitti jos joku vastaa =)
3562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En ole itse kokeillut, mutta tahranpoisto-ohjeissa lukee että tuoreisiin teetahroihin kylmä vesi astianpesuaine. Vanhana lianirrottaja. Pesu valkopesuaineella tahrasuola. Myös sitruunan sanotaan tehoavan teetahroihin.
Toivottavasti tahrat lähtee.

Äänestä

..Ihan puhtaan valkoinen? Jos on, voisit ehkä koettaa vaikka pumpulipuikolla töpsöttää tahran kohtaan Kloritea. annat vaikuttaa, huuhtelet "paikallisesti" (ettei aine leviä, jos on kuvioita) Ja sitten peset normaalisti.

Äänestä
  • irroittaa kaiken.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


haiufhsfn kirjoitti:

joo eli etin sopivaa palstaa, en oikee löytäny nii laitan nyt tänne jos joku osias vastata... Eli valkoiseen uuteen huppariin tuli teetahra... :s oon pessy hupparin pari kertaa ei oo lähteny... Oisko joku niksi, kun en viitsis valkaistakkaan. Kiitti jos joku vastaa =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu