Rea-Keittiö

Hui

Onko kokemuksia Rea-keittiöstä, toimii ainakin Tampereella?
Me menimme komeasti ansaan. Myyntipuheet oli loistavat, mutta siihen se jäikin. Lähes kaikki sen jälkeen on ollutkin todella hankalaa ja nihkeää. Keittiömyyjää on kiinnostanut kyllä maksu-asiat, ei niinkään työn edistyminen tai toimituksen sisällöt ym.
Laittakaa ihmeessä kommentteja, myös @:ni on "toimituksen" tiedossa.
Aapi

6

2151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Okko.

      Minulla on hyviä kokemuksia Keittiö.Net keittiöistä, joten tulevaisuudessa tilaa kalusteesi sieltä.

    • Wööbi

      Pyysin tarjouksen, myyjä kävi ja piirrettiin keittiötä, ja siihen se jäi - en saanut tarjousta koskaan.

      Päädyin Kareliakeittiöön, joita ei maksu tunnu kiinnostavan. Rungot on haettu - laatikot eivät mahtuneet kyytiin, joten maksetaan keittiö vasta kun rungot on seinässä ja haetaan laatikot!

    • Tsaap

      Meillä on myös erittäin huonoja kokemuksia ko. firmasta, joka silloin käytti nimeä Remonttitupa Oy. He muun muassa väittivät, että olivat tehneet remonttia meillä vaikka kukaan ei ollut käynytkään. Pienen kylpyhuoneen remontointi kesti 6 kk:tta, ja jollemme olisi uhanneet jättää kokonaan maksamatta niin se ei olisi vieläkään valmis. Kaikki mätti, mitään ei suojattu, rakensivat vanerista ylimääräisen seinän joka ei ollut piirustuksissa nopeuttaakseen remonttia (onneksi huomattiin heti ja se purettiin). Kaakelit laitettiin väärinpäin, onneksi sekin huomattiin. Tätä remonttia joutui todella vahtimaan. Lisäksi huomasimme, että säilyttivät kokonaan toisen asunnon remontin työkaluja- ja koneita pienessä keittiössämme. En voi suositella kenellekään, hermot, aika ja energia meni. Onneksi talossa oli yleiset saunatilat, niin pystyimme käymään suihkussa ja vessassa jossain! Heitä ei paljoa kiinnostanut miten remonttimme menee ja etenee. Vieläkin löytyy pölyä vaatteista. Heillä on katala ote asiakkaisiin. Mitä teille kävi?

    • kala

      teetätettiin keittiöremontti realla.meillä meni remontti todella hienosti.keittiö oli valmis parissa päivässä,purkuineen päivineen.

    • silver

      Käytin kyseistä keittiöfirmaa ei mitään valittamista kaikki sujui hyvin, suosittelen.
      vai katala ote asiakkaisiin kuulostaa ihan kilpailijan kirjoittelulta.

      • Tsaap

        Olen ihan yksityishenkilö, eikä mitään tekemistä remonttialan kanssa. Näin todella kävi, jos henkilöt ovat Rea:lla nyt toiset, niin varmasti voi toisin onnistuakin. Miksi on heti muka kilpailija jos kertoo tekijän epäonnistuneen? Näitä kokemuksia on ihan tavallisilla kuluttajilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      293
      6859
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      254
      6394
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      45
      5733
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      162
      5088
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      49
      3917
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      225
      3835
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      143
      3529
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      18
      3233
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      48
      3200
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      376
      2981
    Aihe