9mm ja semi-wadcutterit

MagnaMies

Oletteko minkälaisella menestyksellä ja hinnalla ladanneet ysimillisiä semi-wadcuttereilla? Radalla jolla käyn, ei saa ampua vaipallisilla eikä ysimillisellä lainkaan, mutta nyt on tulossa muutos että saa ampua ysilläkin kun käyttää semi-wadcuttereita ja siksi asia kiinnostaisi.

Mistäänhän noita ei taida, ainakaan Suomesta, saada valmiina?

3

543

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hillbergmounting

      Suattaavat itelattoova asseet ottoo nokkiisa syöttövaeheessa vuatkuutteroesta. Hommoo RN elikkä pyöree nokkasija lyijyluotilosta. Jotkut asseet kylläe viistää niistä nokkoo. Archipelagot sitte seoraavaks. Oovat copper platettuja valettuja fr:jä. Elikkä jäläkipuristettuja, kuparpiälystettyjä valuluotiloeta. Eevät kimpoela esmerkiks jonnii persiisee kun hiä seisoo selin. Tietennii jos assees onnii kertalaakiiva, nii silloha kääp luoti ku luoti. 9mm varsinnii cetor-secundat nii väljäpiipusija jotta .38 vad- ja semivadcutterit käävät hyvinnii. Täätine sentää. Eekö lähiseevulla ookkaa kunno ratoja, missee typerykset ee hinkkoo tyhmiä siäntölöetä?

      • RietuT

        Nyt meenoo jiähä haaskalta urputus poekkee. No, mään tästä kahville.


      • Eräsmies6
        RietuT kirjoitti:

        Nyt meenoo jiähä haaskalta urputus poekkee. No, mään tästä kahville.

        Haalikkopata voen onnii helekutan voenniin hilipata mukkoo nähköö tulloo. Haalikkopata noennii kahtelloo tuokkii helekutan eleketten loeppati ruhkoo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2643
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      104
      1825
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1545
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      18
      1250
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      23
      1073
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      983
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      48
      980
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      95
      958
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      121
      951
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      339
      839
    Aihe