9mm ja semi-wadcutterit

MagnaMies

Oletteko minkälaisella menestyksellä ja hinnalla ladanneet ysimillisiä semi-wadcuttereilla? Radalla jolla käyn, ei saa ampua vaipallisilla eikä ysimillisellä lainkaan, mutta nyt on tulossa muutos että saa ampua ysilläkin kun käyttää semi-wadcuttereita ja siksi asia kiinnostaisi.

Mistäänhän noita ei taida, ainakaan Suomesta, saada valmiina?

3

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hillbergmounting

      Suattaavat itelattoova asseet ottoo nokkiisa syöttövaeheessa vuatkuutteroesta. Hommoo RN elikkä pyöree nokkasija lyijyluotilosta. Jotkut asseet kylläe viistää niistä nokkoo. Archipelagot sitte seoraavaks. Oovat copper platettuja valettuja fr:jä. Elikkä jäläkipuristettuja, kuparpiälystettyjä valuluotiloeta. Eevät kimpoela esmerkiks jonnii persiisee kun hiä seisoo selin. Tietennii jos assees onnii kertalaakiiva, nii silloha kääp luoti ku luoti. 9mm varsinnii cetor-secundat nii väljäpiipusija jotta .38 vad- ja semivadcutterit käävät hyvinnii. Täätine sentää. Eekö lähiseevulla ookkaa kunno ratoja, missee typerykset ee hinkkoo tyhmiä siäntölöetä?

      • RietuT

        Nyt meenoo jiähä haaskalta urputus poekkee. No, mään tästä kahville.


      • Eräsmies6
        RietuT kirjoitti:

        Nyt meenoo jiähä haaskalta urputus poekkee. No, mään tästä kahville.

        Haalikkopata voen onnii helekutan voenniin hilipata mukkoo nähköö tulloo. Haalikkopata noennii kahtelloo tuokkii helekutan eleketten loeppati ruhkoo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe