jonka toisen levyn levymyynti putoaa ensimmäiseen levyyn verrattuna, mitä luulette?
Tekeekö Ari musiikkihistoriaa?
olemalla artisti
16776
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
putoaa eniten. Okei kiitti.
toka levy se sitten on tähän päivään asti ollut se historiankirjoihin merkitty "suurin putoaja" että osataan verrata.
ensin se lätty kuultavaksi, niin on parempi arvioida. Todennäköisesti ei yllä rankempana ekan levyn myyntiin Suomessa. Mutta ulkomailla on hyvät mahdollisuudet ylittää edellisen kokonaismyyntikin.
levy ulos. Mikä ihme jengillä on dissata suomalaisia muusikoita? ei voi käsittää. onko tämä nyt sit sitä suomalaista kateutta mistä niin kovasti puhutaan, mutta mille ei voi kuin nauraa?!?! (onko sitä sittenkin!) koska toki musiikki jakaa mielipiteitä, mutta kuka muu kuin urpo tai kateellinen jaksaa dissata muusikkoja niiden keskustelupalstoilla. (herättääkseen keskustelua vai? mutta sitähän on jo valmiiksi..)
osta tuota ennee. Nii ottaa päänuppiloo että ensimmäisennii ostin mutta nyt se makkoo sen oikeella paikalla, jotta kaatopaikalla!
ekoo levvykään kun tieshän sen et selasta sähkökitaran rämpytystä se on kuiteski!
myö vanhuset ku mäntii hei retkuloihii ja luultii jotta suataisihii potra poeka laulomaa kaunihii lauleloit mut tuoha on alkant rääkyy ku mikäki korppikotka.
keikkoloil ja suapi sannoo jot on vuan sil poekasaisel mahottaman komia iäni.
ku mie en näe rampasil konteil ennee keikoil keikkuloi nii mie ku en ennee tiiä kui kuulopuhheilt mitä se pojakloppi nykysellää lauleloo. Kuulluu tuo örisevä ku nuapuri sonni nykysellää jotta tiiä sitte kaekuisko seurojetalollakkaa tuo "karjalan kunnahil" ennee nii somasti, kui mie uatteli. Jotta kyllähee nuo vanahat ukkoset ja akkasetkii nykyvää jo alakoot rokkikeil käyvä jotta tuo kai sitte leinnee tuo suuntavus.
hää tän jatkolaulelun on ajatellu mut ajattel mite tahans nii iäni se on mis biisilöis tahans ja kuhan vuan tää priha siel lauleloo nii muul ei välilöit ole.
hää on aikont jatkoo sil örisevä linjal jot jos tuo viel männöö pahompii suuntii nii mitähä myö viel jatkos suahaa kuullakkaa. kylhää siin männoo nuapurii lehmäkkii kiimoo jos tuo seurojentalolle tulloo örisemmää.
se et toinen myy enempi*** on taas jollai tilastot hallus ***
se jos on uutta materiaalii tarkota et ois lewyy läheskää kasas*** biisei woi ol jokunen mut tuskin läheskään kaikkii on ees wiel duunattu ja jos on nii sit kyl sopii monttu auki ihmetel***
Tuiskun eka levy myin noin 75 000 ja seuraava vähän päälle 30 000 ja viimeisimmät 14 000 ja 15 000. Eli siinä on laskua. Hanna Pakarinen taisi viimeksi myydä juuri ja juuri kultaa, tietty euroviisujen pönkittämänä aika pitkälti.
Arilla näitä idols tittelin perässä juoksijoita miten paljon fanina vai onko fanit ihan musiikista kiinnostuneita.
Mä kuulun ite tähän jälkimmäiseen ryhmään ja odotan levyä mielenkiinnolla;)
kuin luulet.