APUA!

Nimetön

Olen ollut ja vielä olen ihastunut skorpioni mieheen (tai poikaan oikeesti), mutta en uskalla kertoa hänelle. miten saisin hänet hurmautettua? Auta pliide.

5

768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta varma ja testattu neuvo

      on, että menet hänen lähelleen, katsot silmiin ja sanot, että hän saa herätettyä sisäisen kissapetosi.

      Neuvoin kerran ystävääni toteamaan näin miehelle, johon oli ihastunut, mutta joka mies ei ilmeisesti ollut huomannut häntä. Kun ystävättäreni oli sanonut hänelle: "Herätät minussa naarasleijonan", ei sanoja enää tarvittu. ;)

      Paitsi skorpionit ovat myös hyvin syvällisiä ja välttävät suhdetta kevytkenkäisiin ihmisiin, joten voit miettiä tilalle myös jotain, mitä ei voi mitenkään tulkita tuhmaksi.

      Terv. Yksi skorpioninainen

      • änimöl

        VAU!! hitto vaan ku tommosta tapahtuis mullekin :)
        Rakastan määrätietoisuutta... Siis itseluottamusta.
        Kyllä sen näkee että jos ihminen pyörii sukissaan... mutta en lähtis semmosta paapomaan kun ei ole omakaan todellisuus täysin hyppösissä. Voi päätellä että koskaan ei tiedä ellei se tule ulos selvästi.


      • Mie taas...

        Kyllä se sittenkin suostui tulemaan poikakaveriks, mut kolmen päivän päästä erottiin. Kaverini sanoi, että hän (siis se poika) vieläkin pitää minusta, mutta harmin paikka kun hän muuttaa pois parin viikon päästä. Kyllä me vielä puhutaan aika paljon toisillemme ja välillä tekstaillaankin. Pakko kuitenkin myöntää en oo mikäään maailman rohkein, mut jos jonkun on pakko tehdä niin mä teen.


    • on tärkeä

      Jos olet vaan rohkea ja uskallat mennä juttelemaan tälle henkilölle niin tee se ja vielä parempi on jos tunnet kyseisen henkilön ;)Itse lähestyin poikaystävääni tekstiviestillä (ei kovin romanttista), mutta kyllä siihen tarvittiin muutaman kaverin avustusta ennekuin juttu lähti luistamaan. Nyt poikaystäväni on onnellinen, että otin häneen yhteyttä, koska hän ei sitä varmaankaan olisi itse tehnyt (skorpionit, kun tuppaa olemaan hieman arkoja). Nyt ollaan kummatkin tosi onnellisia :D
      Lähestyminen yleensä tuottaa eniten alussa vaikeuksia ;D Kyllä se siitä

    • ihmettelen kovasti

      nynnyä miestä. Skorpparimiehethän ovat nynnyjä, ujoja, arkoja, jos heitä loukataan niin voi kamalaa, mutta itse sanotaan mitä sylki suuhun tuo.
      Ja sitä salaamista, salataan vähäpätöisiä asioita, jotka ei todellisuudessa ketään kiinnosta.
      Miehestä täytyy löytyä rohkeutta tehdä aloite ja toimia, eikä nynnyillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      118
      3956
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3285
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      1897
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1361
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1262
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      219
      1026
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      765
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      706
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      695
    Aihe