osaisko joku kertoa?

Nesha

osaisko joku kertoa,millainen on lohikäärme? Lisäks aurinkomerkki kalat,nouseva leijona ja kuu skorpioneissa. Olis kiva kuulla edes jotain :)

3

480

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimetön

      Lohikäärme:
      Kuvaus:
      Kiehtova ja ihailijoita keräävä lohikäärme on voimakas liittolainen, jolla on voimakkaat mielipiteet. Hän rakastaa hyviä keskusteluja ja jakelee joskus mielipiteitään, vaikka niitä ei edes kysytä. Hänen tavoitteensa ovat korkealla ja hänellä on kova tahdonvoima. Lohikäärme on myös tunteellinen, mutta hän suuttuu helposti. Lohikäärme on pitkävihainen ja hänen kostonsa on armoton. Hän inhoaa rutiineja ja innostuu kaikesta uudesta. Lohikäärme on johtajaluonne.

      tässä on linkki kalojen luonnehoroskooppiin:
      https://www.astro.fi/ilmaispalvelut/luonnehoroskooppi/merkki/pis

    • grigori r

      tässä varsin viehättävä henkilö. äärimmäisyyksien ihminen..kalat ja noi muut avut pehmentää ton lohikäärmeen kielteisiä ominaisuuksia(mä oon lohikäärmeen kans aviossa) tämä on oikea aarre jollekkin ,joka osaa hänen mutkaistakin persoonaa arvostaa ja saa hyvät puolet esiin- käyttöön..
      toivottavasti elämä kohtelee häntä hyvin ja oikeudenmukaisesti. hän ansaitsee sen...ahtaalle joutuessaan ehkä hiukan itsetuhoinen..(muuten mietin pitkään laitanko tuota viimeistä lausetta.)

    • Nesha

      kiitos kaikille :) kyllä tunnistan noista itseni. Kerran eräs horoskooppeja tunteva vanhempi nainen kuuli yhdistelmän ja kommentti oli "ohhoh" ja pitkä litania päivittelyä päälle,sen kummemmin hän ei ehtinyt reaktiotaan selittämään,mutta herätti mielenkiintoni :) Eiks se ole tod ristiriitainen yhdistelmä? Siitä itsetuhoisuudesta ei sinänsä kokemusta,mut jos tulee jotai isoja vastoinkäymisiä niin siitä suosta noustakseen kyllä tarvii ystävien tukea ja kaikki viimeiset voiman rippeet. Mut arvostan suuresti rehellisyyttä ja suoraa puhetta, et hyvä Grigori kun sitten päätit lopunki kirjoittaa :) Mut sen olen huomannu matkan varrella, että sellaisia ihmisiä jotka mun ajatuksiani ymmärtäis,on tosi harvassa...liekkö sillä sitten horoskoopin kanssa tekemistä. Ja toivottavasti jonain päivänä löytyis se sielunkumppani jonka kans jakaa loppuelämä ;)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      182
      2120
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      164
      1846
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1806
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1523
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      171
      1341
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      61
      1328
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      74
      1155
    8. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1001
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      29
      987
    10. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      939
    Aihe