mitä nousevat

merkit tarkoittaa?

Viitsikös joku vähän selventää, sillälailla rautsikasta vääntäen?

12

8107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yritetään selittää

      Yleensähän, kuulemma, nouseva merkki alkaa vaikuttamaan sinussa enemmän kuin aurinkomerkkisi 28-ikävuodesta eteenpäin. Eli nousevan merkin perusteella ihmiset saavat sinusta ensivaikutelman; miltä näytät/käyttäydyt jne.Eli käyttäydyt enemmän nousumerkkisi mukaisesti; on muuten huomattu tuo monesta ihmisestä... Sama juttu aurinkomerkin kanssa eli kun aurinkomerkki vaikuttaa voimakkaammin; edustat enemmän sitä merkkiä, jopa tietämättäsi.

      Esim. nouseva jellona; yleensä sosiaalinen jne. Aurinkomerkki rapu; hiljaisempi,

      Tosin kummatkin kertovat aika paljon sinusta.

      Itsestäni huomasin, että nousumerkki alkoi vaikuttamaan enemmän tietyssä vaiheessa.

      Selittäköön joku joka osaa paremmin=)

      • Aurinkomerkki kertoo enempi mitä ihminen on sisältä ja Nousumerkki sen mitä ihminen näyttää ulospäin.Näemmehän että meitä on monenlaisia.Minä olen Vesimies N ja nousumerkkini Leijona..kun veskarilta saan innostuneen luonteeni ja yellonalta loistamisen halua..voitte kuvitella että ulospäin olen melko näkyvä ihminen..leijonan läksy olisi nöyryyden oppiminen..siispä minusta voisi tulla ulospäin rauhallisempi jne


      • lukija....
        sydämellä kirjoitti:

        Aurinkomerkki kertoo enempi mitä ihminen on sisältä ja Nousumerkki sen mitä ihminen näyttää ulospäin.Näemmehän että meitä on monenlaisia.Minä olen Vesimies N ja nousumerkkini Leijona..kun veskarilta saan innostuneen luonteeni ja yellonalta loistamisen halua..voitte kuvitella että ulospäin olen melko näkyvä ihminen..leijonan läksy olisi nöyryyden oppiminen..siispä minusta voisi tulla ulospäin rauhallisempi jne

        Juuri näin se menee. Sanotaan, että kun ikää tulee enemmän, niin nousumerkki valtaa alaa. Kuu merkki taas edustaa tunnepuolta. Minä kun olen jousimies(m), nouseva rapu ja kuu vesimiehessä, niin ristiriitoja on itseni kanssa usein.


      • sennousevan
        lukija.... kirjoitti:

        Juuri näin se menee. Sanotaan, että kun ikää tulee enemmän, niin nousumerkki valtaa alaa. Kuu merkki taas edustaa tunnepuolta. Minä kun olen jousimies(m), nouseva rapu ja kuu vesimiehessä, niin ristiriitoja on itseni kanssa usein.

        merkin saa tietää??????


      • lukija....
        sennousevan kirjoitti:

        merkin saa tietää??????

        Nousevan merkin määrittää syntymäpaikka ja tarkka kellon aika. Huom! Virallinen syntymäpaikka voi olla eri kuin synnytyspaikkakunta ja jälkimmäinen on oikea.


      • kauris
        sennousevan kirjoitti:

        merkin saa tietää??????

        tee se itse: www.astro.com


      • Nouseva vaaka
        lukija.... kirjoitti:

        Juuri näin se menee. Sanotaan, että kun ikää tulee enemmän, niin nousumerkki valtaa alaa. Kuu merkki taas edustaa tunnepuolta. Minä kun olen jousimies(m), nouseva rapu ja kuu vesimiehessä, niin ristiriitoja on itseni kanssa usein.

        Mä luulen että mun nousumerkki alkoi näyttämään itseään vasta kun olin jo yli 30v, ehkä 35-40v. Olin ristiriidassa itseni kanssa kun en tiennyt mitä oli tapahtumassa.
        Olen aina ollut iloinen ja reipas jouskari. Olen ollut jotenkin laiskempi n. 2 v. kunnes tämä kevät sai mut kuitenkin herämään ja olen ollut ihmeen reipas ja iloinen.

        Ehkä merkit ovat menneet tasan, nousuvaaka ja jouskari.:)


      • neitsykäinen

        Nousevan merkin laskemiseen tarvitaan TARKKA syntymäkellonaika. Suomen sijainti synnyttää eniten merkeistä neitseistä skorppariin. Oinas ja kalat kaksi harvinaisinta. Aurinkomerkki on se koko kuun merkki esim. noin. 22.3-21.4 (oinas).


      • Jo on
        Nouseva vaaka kirjoitti:

        Mä luulen että mun nousumerkki alkoi näyttämään itseään vasta kun olin jo yli 30v, ehkä 35-40v. Olin ristiriidassa itseni kanssa kun en tiennyt mitä oli tapahtumassa.
        Olen aina ollut iloinen ja reipas jouskari. Olen ollut jotenkin laiskempi n. 2 v. kunnes tämä kevät sai mut kuitenkin herämään ja olen ollut ihmeen reipas ja iloinen.

        Ehkä merkit ovat menneet tasan, nousuvaaka ja jouskari.:)

        taas paljon ristiriitoja itsensä kanssa niillä joilla on vähänkin sekalaisia merkkejä tähtikartoissaan...


    • iamor

      hetkestä ja paikasta kiinni, eli yhden minuutin heitto voi muuttaa eläinradan merkin toiseksi. Ja yksi minuutti ei ole paljon virheenä, mutta voi vaikuttaa joillakin planeettojen kulmiin merkittävästi jopa ajallisesti vuodella.

      Nousevan merkin vaikutus alkaa noin 28,5 vuoden iässä, monesti silloin alkaa itsetuntemus kiinnostaa, jolloin nämäkin asiat tulevat esille.
      Jokaisella eläinradan merkillä on ns. kielteisiä ja positiivisia ominaisuuksia, jotka voi tulkita oppiläksyiksi tälle maaelämälle. Kiinnostuneille asioista on useita kirjoja myös suomeksi.

      Mutta kannattaa muistaa, että planeetat vaikuttavat etenkin niihin, jotka sallivat niiden vaikuttaa (suggestiot). Tärkeintä olisi oppia hallitsemaan ajatuksiaan ja miettiä mitä ja miksi pelkään.
      Pelko kutsuu pelonaihetta puoleensa, eli se tapahtuu, mitä ajattelet ja pyörität mielessäsi ja puheissasi. On olemassa samankaltaisuuden laki, joka toimii magneetin tavoin.

      Kunpa oppisimme luomaan postitiivisen minäkuvan ja rohkeuden kohdata asiat, joilla on eniten meille opetettavaa - jokaisella kriisillä, ihmisellä, vastoinkäymisellä on meille lahja annettavanaan.
      Lahjoista yleensä on tapana kiittää - myös näistä opetuksista.

      • hikisugkanen

        on hyvä vaihtaa sukat silloin tällöin ettei ne kangistu jalkoihin.Nouseva sukkastiorupee vaikuttaan kesän tullessa piristävästi.


      • Nimetön

        mitähän tämä mahtaa tarkoittaa.Miten pääsen eroon ihmisestä joka on sitonut minut vahvoin tunneköysin itseensä jo 4 vuoden ajan. Välillä onnistuin pääsemään irti ns. torjunnan avulla. Seurustelin toisen miehen kanssa 1,5 vuotta jonka aikana hän koko ajan piti minuun yhteyttä ns. ystävyyden merkeissä. Olin hänelle ns.ainut rakkaus,joka oli hänelle tärkeä.Todellisuudessa olin hänelle syy olla sitoutumatta uusiin suhteisiin.Nyt kun olen taas vapaana ja halusin varmistaa onko hän jo lakannut rakastamasta minua
        ja voinko jatkaa elämääni ilman häntä. (Todellisuudessa en ole koskaan lakannut rakastamasta häntä)Tämä ns. kosintani oli hänelle täydellinen shokki, hän ei tiennyt miten vastaisi minulle.Nyt koen olevani hyvin etäällä hänestä ja luulen että tähän suhteeseen liittyy hyvin selviä psykopaatin piirteitä. Olen uhri!Miten saan ajatuksen pois tästä miehestä joka edelleenkin muka halua pitää minut yhtenä ystävistään.Kiitollisuudella vastauksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe