Hassu palsta

Tällä palstalla näyttäs olevan n. 200 lukijaa ja suurin osa heistä pelkää, että naapuri, sukulainen tai kaveri voi rikastua:)

Kauhee tohina päällä, välillä pyydetään jopa FBI tai CIA apuun:)

Muistakaa naatiskella ja naaratella välillä:))
4388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minulle nyt ei ole suurempi ongelma, jos naapuri vaikka vähän rikastuukin. Autoista päätellen jotkut ovat jo nyt rikkaampia, mutta eipä niitä rahoja ole minulta viety.

Mutta jos ystävät ja sukulaiset tietämättömyyksissään antavat hiellä tienatut säästönsä huijareiden koijattavaksi, niin se jo hieman tuntuu.

Äänestä

Kateus taisi loppua siihen paikkaan, kun jokainen pääsi tarkistamaan, paljonko on naapurin omistajatulo ja onko jalat tasapainossa.

Äänestä
  • seuraamaan mitä naapurilla...jne
    pistä nyt kaveri se linkki uusiksi...pliis!
    Se oli parasta. mitä tällä palstalla on pitkään aikaan nähty!
    Harmi!peeseeni(siis EI perseeni) ei ilmeisesti kestänyt 1800 sivuista informaatiota-hyyty perkele-ratkaisevalla hetkellä!!!

    t.erkki hoo.

    Äänestä

Tyhmä on tyhmä vaikka kuka sitä neuvoisi.
Ahne on ahne vaikka saisi kuinka paljon.
Kateellinen löytää aina uuden kadehdittavan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuushan on kirjoitti:

Tällä palstalla näyttäs olevan n. 200 lukijaa ja suurin osa heistä pelkää, että naapuri, sukulainen tai kaveri voi rikastua:)

Kauhee tohina päällä, välillä pyydetään jopa FBI tai CIA apuun:)

Muistakaa naatiskella ja naaratella välillä:))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu