olisiko tällainen kalamies rapunainen suhde kokemuksienne mukaan mahdollinen?
kala+rapu= tuhoontuomittu?
6
1738
Vastaukset
- ja nouseva
merkkini on rapu.Kyllä ainakin itseni kanssa olen toimeen tullut.
- juupo
Jossain on kovasti väitetty, että tämä olisi hyvä pariskunta. Itse (rapu) kyllä sanoin just soronoo kala-miehelle, joka oli toisaalta ihan hyvä tyyppi, mutta ei voi sanoa, että olisi mitenkään kovin miehekäs ollut. Ehkä melko kokematon ja epävarma itsestään. Omalla luonteellani tunnuin jyräävän tämän tyypin mennessäni. Tosin olen tavannut ihan erilaisiakin kala-miehiä.
- Rapu kalamerrassa
Rapu on yleensäottaen aika vahva ja saattaa jyrätä- tosin itse kohta 10 v kalamiehen kanssa ja uskaltaisin väittää, että meikä on se hankalampi osapuoli, jos niikseen tulee- mutta ihanaa on ollut ja on edelleen!
:) veden merkkejä molemmat ja kala myötäilee ravun oikkuja .. :)
- makrill
rapuämmät ajaa kalojen yli, ei ne sovi yhteen. rapu nälvii, ja arvostelee, mikään ei oo hyvä, se on kademielinen kaikesta ja siitä ei ikinä taho päästä irti, rapu tarrautuu kiini, ja on hirveän mustasukkainen. se tukehuttaa kalan.
- JK
KYLLÄ VAAN
- Tuutti
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=320175598038875&set=a.317251854997916.73309.111948405528263&type=1&theater Nyt kaikki joilla on facebook tykkäämään tästä kuvasta! tykkäämällä äänestät! kiitos kaikille äänestäjille :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561218
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1541182Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601095Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo82996Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu48940Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä55828Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä54810Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32742
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin71731