Apen korvaukset

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/alpo-rusi-ei-valita-korvaustensa-määrästä-hovioikeuteen(54620).ece


Iltalehdessä muuten kiintoisaa juttua eläkkeiden verotuksesta suhteessa palkansaajan verotukseen.

Eihän siinä niin pitänyt käydä?
Katainen selittelee..
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taisivat tavaritseilta lipsahtaa tieto julkisuuteen tahallisena vahinkona, kun kyseessä oli keskustalainen kansanedustajaehdokas!

Silleen sitä pilataan ihmisten mahdollisuudet laillisesti ja kansa maksaa taaskin viulut, jos hovioikeudessa tuomiot säilyy. Valtio nimittäin valittaa.

Äänestä
  • Rusi on jumalattoman kallis mies Suomen kansalle.
    Tietenkään Supo ei maksa, vaan Suomen kansa.
    Suomen kansahan senkin maksoi, kun Kääriäinen nimitti avustajansa KTM:ön ja pätevämmät hakivat korvausta asiasta.
    Kokoomus taisi eduskunnassa silloin kysellä, miksei Kääriäinen maksa itse?
    Rusin korvaukset on pientä siihen verrattuna, mitä niiden hakeminen tulee maksamaan.
    Rusille olisi oikein, ettei saa latin latia, vaan maksaisi itse kaikki kulutkin.
    Valitettavasti jo nyt tiedetään, että ainakin oikeuskulut lankeaa veronmaksajien kontolle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meneekö vähäkin? kirjoitti:

http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/alpo-rusi-ei-valita-korvaustensa-määrästä-hovioikeuteen(54620).ece


Iltalehdessä muuten kiintoisaa juttua eläkkeiden verotuksesta suhteessa palkansaajan verotukseen.

Eihän siinä niin pitänyt käydä?
Katainen selittelee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu