Word:stä

Heissan,
kuuluukohan tämä kysymys tälle palstalle alkuunkaan, mutta laitanpa silti. Eli miten saan tekstiini keskiarvon merkin, siis sen äksän (x), jonka päälle tulee vaakasuora viiva?
Kiitos jos joku jaksaapi jelpata!
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käytän kaavaeditoria ko. tarkoitukseen.

Äänestä
  • Mitäs kun sitä ei ole meidän Wordissä? Onko ideoita löytyykö jostain ladattava versio?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiitu kirjoitti:

Heissan,
kuuluukohan tämä kysymys tälle palstalle alkuunkaan, mutta laitanpa silti. Eli miten saan tekstiini keskiarvon merkin, siis sen äksän (x), jonka päälle tulee vaakasuora viiva?
Kiitos jos joku jaksaapi jelpata!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu