juu neljä viikkoa kulunut, paha vaan 15. päivä on tiistai ei ole onnela auki.. menee pilalle koko juttu :)
Taasko katoaa joku
todellaonnellinen
81675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Moni saa palkan noina aikoina ja lähtee irrottelee lompsa pullollaan. Kuka ostaa Piriä kuka mitäkin. Sitten vaan haihdutaan pois.
ole kukaan kadonnut Onnelasta!
Ja vei heidät ties minne sorakuopalle.
Älä mene Onnelaan, tai poistu ainakin takakautta.
Onnelalla on näppinsä pelissä kuitenkin.
Ei edes Onnelan edestä. No joo Ari nähtiin viimeeksi siinä, mutta Teemuhan nähtiin ns. Talvitien nakkikioskilla eli ei ole hän ainakaan Onnelan edestä kadonnut.
Niin katoamisethan ovat olleet oikeasti 15-16 päivä eli 16.1 keskiviikko passaa katoamispäiväksi vallan mainiosti. Pidetäänhän kavereista huolta huomenissa ja ylihuomenissa eikös joo.
Onnela ja Onnela, sieltä kukaan ole kadonnut! No joo en minäkään kannata Onnelaa enkä kyllä muitakaan ravintoloita, en käy niissä, mutta ei sieltä Onnelasta kyllä ketään ole kadonnut. Onkohan se niin vaikea tajuta?!
multa katos rahat onnellasa
on vikana, ettet voroille kelvannut?