Olen 46-vuotias kauriin (!) kanssa naimisissa ollut jouskarinainen. Nyt en enää haksahda väärään merkkiin ja etsin KAKSOSMIESTÄ. Kaipa vesimies tai vaakakin tasapainottaisivat vilkasta luonnettani?
JouskariN etsii
6
1120
Vastaukset
- ihastunut kaurismieheen
Saako kysyä olitko miten kauan kaurismiehen kanssa yhdessä ja miksi teillä meni sukset ristiin? Mikä oli hyvää ja mikä huonoa suhteessanne?
- Kaurismies
Kuule, kauris on TYLSÄ. Liian paikoilleen jähmettynyt, konservatiivinen ja tunteeton.
Kauris ei kyennyt keskustelemaan eikä jakamaan ajatuksiaa tai tunteitaan, seurauksena valtavia raivokohtauksia. Siis hän oli väkivaltainen ja pahoinpiteli minua.
Kukaan ei ole uskoa kun kerron hänen pimeästä puolestaan, niin rauhallisen ja leppoisan vaikutelman hän osasi antaa. Väkivalta astui kuvaan vasta un olimme jo naimisissa.
HAuska yhteensattuma muuten, että myös MINÄ olen nouseva skorppioni. Ollaankome vaikeita luonteita? Miesmaailmassa ei ainakaan mulla ole ollut menestystä,ei ikinä elämässäni.
:( - miesten maailmassa
Kaurismies kirjoitti:
Kuule, kauris on TYLSÄ. Liian paikoilleen jähmettynyt, konservatiivinen ja tunteeton.
Kauris ei kyennyt keskustelemaan eikä jakamaan ajatuksiaa tai tunteitaan, seurauksena valtavia raivokohtauksia. Siis hän oli väkivaltainen ja pahoinpiteli minua.
Kukaan ei ole uskoa kun kerron hänen pimeästä puolestaan, niin rauhallisen ja leppoisan vaikutelman hän osasi antaa. Väkivalta astui kuvaan vasta un olimme jo naimisissa.
HAuska yhteensattuma muuten, että myös MINÄ olen nouseva skorppioni. Ollaankome vaikeita luonteita? Miesmaailmassa ei ainakaan mulla ole ollut menestystä,ei ikinä elämässäni.
:(Olen ollu kihloissa rapu -miehen, ja naimisissa kalat -miehen kanssa, ovat herkkiä ja kilttejä =) Vakasti olen seurustellut kaksos- skorpioni- sekä kaurismiesten kanssa. Kaksosmies oli myös herkkä, skorpioni ja kaurismiehet jotenkin kovempia, machompia.
- ollutkin tylsä
miesten maailmassa kirjoitti:
Olen ollu kihloissa rapu -miehen, ja naimisissa kalat -miehen kanssa, ovat herkkiä ja kilttejä =) Vakasti olen seurustellut kaksos- skorpioni- sekä kaurismiesten kanssa. Kaksosmies oli myös herkkä, skorpioni ja kaurismiehet jotenkin kovempia, machompia.
Kauris on liian tylsä, skorppari vaikea ja rapu ja kalat ihan liian erilaisia? Näin ajattelen, en pääse samalle aaltopituudelle kalojen kanssa ollenkaan!
Eikö se kaksonen ollut mielenkiintoisin ja syvällisin?
- Toinen jouskariN
voi valita puolisoaan horoskoopin perusteella....eihän? Itse olen jouskarinainen ja on ollut suhde kaksosmieheen. Onnea etsintään...ei kyllä todellakaan tule olemaan helppo suhde!
- pettynyt
Ihastuin minäkin kaksosmieheen,
ihana,hellä,herkkä,kunnes paljastui,
etten ollutkaan ainoa nainen hänen
elämässään,oli haaremi ympärillä.
Nyt nuolen haavojani,mutta irti
en pääse,,,lukekaahan kaksosmiehen
hyvät ja huonot puolet näillä
astrologien sivuilla,,,,
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827