nuvi 200 olis kiva jos

hei!

onko missään autoGPSssä vielä kohteen koordinaattien tallennusta saati koordinaatteja näytöllä. eli kun auto sammuu syrjäsemmälle tielle tai olet sitten vaikka metässä sais siis helposti sijainnin ja ilmoittaa vaikka koordinaatit eteenpäin.
4648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllähän miltei kaikissa autonavigaattoreissa on kulloisenkin sijainnin näyttö koordinatteina. Garminin Nuveissa tämä näyttö löytyy satelliittitietosivulta, vai onko tuo sivu karsittu Nuvi 200 mallista?

Äänestä

Kosketa sitä ajoneuvokuvaketta kartalla.
Eiköhän anna joitakin kordinaatteja.

Äänestä
  • näkyykö ajoneuvokuvake myös tien ulkopuolella eli saanko koordinaatteja maastos

    Äänestä

  • testannu kaupassa kirjoitti:

    näkyykö ajoneuvokuvake myös tien ulkopuolella eli saanko koordinaatteja maastos

    Laite navigaattori off-road moodiin, niin ainakin näkyy ja taitaa kyllä näkyä muutoinkin tien ulkopuolella. Tuota laitetta voi siis käyttää auttavasti myös esim. geokätkeilyyn, koska pystyt syöttämään koordinaatit siihen ja sitten "off-road" moodissa suunnistaa linnun tietä kohteeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näkyis koordinaatit koko ajan kirjoitti:

hei!

onko missään autoGPSssä vielä kohteen koordinaattien tallennusta saati koordinaatteja näytöllä. eli kun auto sammuu syrjäsemmälle tielle tai olet sitten vaikka metässä sais siis helposti sijainnin ja ilmoittaa vaikka koordinaatit eteenpäin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu