Avoliitossa, mun tulot 24 000 vuodessa, mieheni tulot 32 000 vuodessa. Molemmat vakituisessa työssä.
Mulla luottohäiriöitä muutama, miehelläni ei.
Saadaankohan yhteinen 1000e laina Mastercardilta matkaa varten.
Mulla luottohäiriöitä muutama, miehelläni ei.
Saadaankohan yhteinen 1000e laina Mastercardilta matkaa varten.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olette ajatelleet lähteä matkalle.No ei kun kivaa matkaa sitten vaan. Minä säästän ja menen sitten ja sillai taitaa tehdä joka-ainoa päätään käyttävä,mutta kun kerran on pakko päästä ja mieluiten jo eilen ,niin kantsis kysyy Mastercardilta,eikä tältä palstalta.
niin häämatkalle ajateltiin lähteä. On noista häistä sen verran kuluja että lainarahalla pitäis lähtee.
pitää matkaa varten ottaa lainaa niin ei kai sitten voi mitään.
Kun häihin uppoaa aika paljon rahaa ja naimisiin mennään vain kerran ja häämatkallekin vain kerran niin kyllä me ajateltiin että otetaan se 1000e lainaa sitten jos saadaan.
Tokihan te saatte häälahjoja, eikö? Toivokaa sijoitusta häämatkatilille.
Ei tommoiseen tarvitse lainaa ottaa, eikä kannata ajatellakaan. Ja hei, perustakaa yhteinen säästötili, jonne laitatte automaattisen siirron tilipäivinä. Vaikka muutama kymppi kerrallaan. Siellä teillä on mukavasti hetken päästä rahaa säästössä ihan huomaamatta.
Kun tässä elämässä joutuu ottamaan velkaa isoihin hankintoihin, niin kannattaa koettaa välttyä pieniltä.