Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

KalPa-HPK kaikki kertoimet tasan

kaikki asetelmat niin tasan kun olla ja voi. Onko oikea merkki X ? vastaus kuuluu. on.
3588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hakea ristiä! Teen pari hakua tuon matsin kautta, mutta muut vielä avoinna.

Äänestä
  • hpk vie se on varma

    Äänestä

  • vdhdfggd kirjoitti:

    hpk vie se on varma

    sekasin on hpk:n ketjut. mitähän ne oikein yrittää..ei tolla pelillä voiteta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veikkaajaguru kirjoitti:

kaikki asetelmat niin tasan kun olla ja voi. Onko oikea merkki X ? vastaus kuuluu. on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu