Lehtemme haukkuu kenttää

Aivan liian paljon matkakertomuksia. Kaiken huipuksi
kakkossivulla haukutaan kenttää.

Kieli on kaukana kansan jokapäiväisistä ongelmista -
populismikin on kesyyntynyt, tarkoittaako tämä että
ollaan neuvoteltu Keskustan kanssa virkapaikoista,,,
3169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toollaselle leherelle kersotkin nauraa !

Äänestä
  • ,,,jos oikein tiukkaa tekee - jenkkimyönteisyys tuli ainakin selväksi.

    Äänestä

että lehti ei enää kiinnosta hyvässä eikä pahassa...hoh hoijaaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain matkakertomuksia kirjoitti:

Aivan liian paljon matkakertomuksia. Kaiken huipuksi
kakkossivulla haukutaan kenttää.

Kieli on kaukana kansan jokapäiväisistä ongelmista -
populismikin on kesyyntynyt, tarkoittaako tämä että
ollaan neuvoteltu Keskustan kanssa virkapaikoista,,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu