eli on kannettava jossa on WLAN mahdollisuus mutta ei ole omaa päätelaitetta joten millaisiin verkkoihin voin tai uskallan ottaa yhteyden kun vapaassa verkko listassa on kuusi verkon nimeä.
1.thomson
2.telewell
3. zyxel
4. saunamo
5, herala
6. WLAn
näistä neljässä lukee että signaali on heikko ja kahdessa että hyvä, joten voinko siis käyttää näitä kaikkija vai vain jotain näistä?
ps: en ole mikään wlan tietäväinen :(
langattoman verkon nimi
6
2481
Vastaukset 6
- keksitty
omaperäisiä nimiä taas. Kolme ensimmäistä ovat reitittimien nimiä.
Jos yhteydet ovat suojattuja et saa niihin yhteyttä ilman salasanaa.
Suojaamattomaan verkkoon liittyminen taas ei ole ehkä aivan luvallista.- jorma pulkkinen komissaari
toisen verkon käyttäminen ilman verkon haltian lupaa on kielletty ja verkon omistaja voi tehdä asiasta tutkintapyynnön viranomaisille jos hän huomaa että verkkoa käytettään.
operaattori saa selville IP:n ja loput onkin poliisin helppo selvittää. - admata.
jorma pulkkinen komissaari kirjoitti:
toisen verkon käyttäminen ilman verkon haltian lupaa on kielletty ja verkon omistaja voi tehdä asiasta tutkintapyynnön viranomaisille jos hän huomaa että verkkoa käytettään.
operaattori saa selville IP:n ja loput onkin poliisin helppo selvittää.>> operaattori saa selville IP:n ja loput onkin poliisin helppo selvittää.
- poskella
jorma pulkkinen komissaari kirjoitti:
toisen verkon käyttäminen ilman verkon haltian lupaa on kielletty ja verkon omistaja voi tehdä asiasta tutkintapyynnön viranomaisille jos hän huomaa että verkkoa käytettään.
operaattori saa selville IP:n ja loput onkin poliisin helppo selvittää.Ja kovin usein käy niin, että vaikka olisikin verkon haltijan lupa verkon käyttöön, niin tuo verkon haltia ei silti anna verkkoa käyttää.
On se välillä sellainen veijari tuo haltia ! 8-D - Kaj Kala santarmi
poskella kirjoitti:
Ja kovin usein käy niin, että vaikka olisikin verkon haltijan lupa verkon käyttöön, niin tuo verkon haltia ei silti anna verkkoa käyttää.
On se välillä sellainen veijari tuo haltia ! 8-DNaureskelin kanssa, että on aikamoinen idiootti jos on poliisiksi päässy ja vieläpä komissaariksi :D Sen verran komeeta äidinkieltä!
- 13
Kaj Kala santarmi kirjoitti:
Naureskelin kanssa, että on aikamoinen idiootti jos on poliisiksi päässy ja vieläpä komissaariksi :D Sen verran komeeta äidinkieltä!
Se on se lukeva osapuoli. Kolmehan niitä on. Yksi osaa lukea, toinen kirjoittaa ja yksi vahtii näitä kahta kirottua intellektuellia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301264
- 731213
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun99978Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50905- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40778- 67663
- 113624
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39546