Bannereiden lisääminen

johkulii

Miten saan lisättyä kotisivuille bannereita? Bannerit tulevat etusivulle oikeaa laitaan alekkain. Kyseessä on kuva, joka toimii linkkinä yrityksen kotisulle. Ei siis liikkuvaa banneria. Kuvan osaan linkittää (html), mutta onko se sama asia?

Entä miten saan bannerit siististi alekkain niin, ettei ne vaikuta etusivun muuhun sisältöön?

En ole mikään guru kotisivuasioissa, joten ilmaisukaan ei lienee parhaasta päästä ;) Toivottavasti joku viitsisi hiukan jelpata.

1

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhakorkeapudas

      käy kuva, josta on linkki jonnekin. Ei siinä muuta tarvita.

      "Entä miten saan bannerit siististi alekkain niin, ettei ne vaikuta etusivun muuhun sisältöön?"

      - Riippuu täysin sivujen rakenteesta ja siitä, missä kohdassa sivua bannerit näytetään. Jos et halua niitä sotkemaan sivujen sisältöä, sijoita ne sivualueen ulkopuolella kuten tällä sivulla oleva mainos (oikeassa reunassa).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      70
      2447
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1425
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1283
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      722
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe