Harppi Eiran kohdalle ja siitä 50km säteellä pyöräytys ja kaikki sisään jäävä suur-stadiin,
Espoo, Vantaa ym kylät on turhia lähiöitä mistä puhutaan "kaupunkina" ja missä ei kukaan viihdy, jollei pääsisi stadiin ottamaa city-ilmaa. Kunnon metropoli on koko härmän etu. Saadaan metrot ja systeemit synkroniin ja kaikki on lopulta tyytyväisiä.Lohtuna valittajille, että maa-alueethan ei mihinkään lähde, vaikka nimi vaihtuu, Sipookin on aina yhtä korvessa.
Sipoon liitos toivottavasti vasta alkua.
9
613
Vastaukset
- HENGITTAA PUHDASTA ILMAA
EN MISSÄÄN nimessä Helsingin pakokaasua sielähän pitää olla happinaamari päässä hyi helvetti.nyt ne sotkee sipoonkin.
Ei kyltin vaihto huonoa ilmaa tuo, muuta kuin korkeintaan landelle leuhkat cityfiilikset... ,,Mut sikalat siellä haisee vast edeskin, oikein kirvelee silmis kun ajan moottoritiellä Sipoon läpi moottoritiellä.
- se kyltti
nikulin kirjoitti:
Ei kyltin vaihto huonoa ilmaa tuo, muuta kuin korkeintaan landelle leuhkat cityfiilikset... ,,Mut sikalat siellä haisee vast edeskin, oikein kirvelee silmis kun ajan moottoritiellä Sipoon läpi moottoritiellä.
sitten piti vaihtaa?
- Sipoon ilma huonoa
Helsinki sijaitsee niemellä. Sipoon ympäröi Porvoonväylä vilkkaine itäliikenteineen, Kehä III sekä Porvoon öljynjalostamon liikenne. Tulevaisuudessa Vuosaaren sataman päästöt pitää huolen, ettei Sipoon ilma ole kummoisempaa kuin muuallakaan Etelä-Suomessa.
- Ouna Jäynä
nikulin kirjoitti:
Ei kyltin vaihto huonoa ilmaa tuo, muuta kuin korkeintaan landelle leuhkat cityfiilikset... ,,Mut sikalat siellä haisee vast edeskin, oikein kirvelee silmis kun ajan moottoritiellä Sipoon läpi moottoritiellä.
Et sulkee moottoritien, jos sikojen kusi alkaa tuntuu silmissä moottoritiellä, se on vaarallista.
- metron vetämiseksi
ensimmmäiseksi sinne missä kukaan ei edes asu. Enää jää ihmeteltäväksi onko kirjoittaja ihan itse keksinyt idean vai saanut sen esim. Vapaavuorelta.
Kun kylttiä siirretään tuppukorpeen kaavoitetaan pientalovaltaista asumusta stadin toimesta, sitten kulkuyhtedet,,, yms,,,, ja ihmiset viihtyy.
- henkka
Kyllä menee rajasi sitten aika liki Tallinnaa. Liian lähelle. Ei hyvä.
Siel puolel voi harppia lipsauttaa,, vähän rannan suuntaan, mutta toisaalta kyllähän kalat yhtä viisaita on kuin sipoolaiset, et ymmärtää pitää rajoista kiinni ja uida omalla puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 23814925
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m212277Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?401892- 1771375
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1001294- 281189
- 122938
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81754Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80718