Neitsyt, N & Kauris, M miten saisi vauhtia

Rakastunut Neitsyt

Tämä hurmaava kaurismies on vienyt jalat altani.. suhde etenee vain mielestäni liian verkkaisesti... joten tarvitsen neuvoja miten hurmata kaurismies?

10

2104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asia on niin, että...

      ..vauhtia et saa mitenkään. Kauriille pitää antaa luvattoman paljon aikaa oppia luottamaan ja avautumaan kumppanilleen. Kauris tarkkailee sinua pitkään, ennenkuin tekee päätöksensä.

      Keskity muihin juttuihin, älä roiku kauriissasi, mutta osoita hänelle varmasti ja vahvasti, että haluat juuri hänet.

      Kärsivällisyyttä, sitä tulet tarvitsemaan!! Kaikille kaurismies ei sovi, itse ainakin kaipasin avoimuutta ja hellyyttä. Tsemppiä!

    • kaurikauris

      Elämäää suurempia tunteita!

      • DanielX

        Niinkun äsken mainittiin menee aikaa, ennen kuin kauris mies oppiiluottamaan. Ja jos et ole se oikea, niin hän ei takerru sinuun.

        Olen itse kauris(M) ja toimin juuri näin.


      • Nimetön

        jos kauriin kanssa aiot olla niin elä sanallisesti kauheita lemmen lirkutuksia odota ja jos tämä kauris susta on kiinnostunut tarpeeksi niin se tai tämä on sun vaikka ei ensin siltä tunnu .: t:kauris


      • itsekin olen neitsyt horoskoopiltani ja seurustelen kauris-miehen kanssa. Jo ensimmäisistä treffeistä lähtien löytyi yhteinen sävel ja tunteet seurasivat melkein heti perässä ^^


    • neitsyt N ja kauris M

      Niinpä, miten saada yhteys kaurismieheen? Olen tuntenut jonkin aikaa kaurismiehen. Peruskaurishoroskooppi (luonneanalyysin mukaan). Tuntuu, että hän haluaa olla aika paljon yksin, ei sidoksissa (ilm. erakkoluonne), hänen työnsäkin on sellaista, että on pitkiä aikoja kotoa poissa.
      Kuinkahan pitkään kauris-mies odottelee ja katselee, onko 'tuosta' hänelle 'siipaksi'. Millaisen naisen hän oikeasta haluaa. Miten päästä arkielämässä viileän kuoren alle. Tosin kyllä hän tunteitaan näyttää (hyvinkin) nukkumaan mennessä, mutta entä arki? Yleensä hän haluaa olla yhteydessä ja tekemissä iltasella myöhempään, (itse kun taas olen illantorkku), emme ole juuri tavanneet päiväsaikaan tai tehneet mitään. Käyttääkö hän minua hyväkseen, vai onko se sitä alkututustumista, johon hänellä (horoskoopin mukaan) menee aikaa. Tämä merkki ei ilmeisesti syty kovin uusista asioista/harrastuksista? Tuleekohan tästä mitään, vai laitanko hanskat tiskiin. Hän ei omatoimisesti tule kylään, ellen pyydä. Hankala merkki, kun ei tiedä mitä toisen päässä liikkuu? Onko vast. kokemuksia

      • kaurisMan

        Kauriin pitää olla satavarma, että sinäkin oot tosissasi. Mutta jos ei hän ole tosissaan, niin ei siitä mitään tule. Jos huomaa, ettet ole tosissasi hänen suhteen, laskee hänen tunteet -40 C asteeseen ja sen jälkeen saat kyllä odotella miestä kylään.


      • Rakastunut Neitsyt

        Aivan kuin kirjoittaisit samasta kaurismiehestä... Täma kaurismies on myös työssä jossa hän matkustelee paljon... Tapaamisemme ovat myös hyvin satunnaisia ja aina iltasella... Saattaa mennä pitkiä aikoja, kun herrasta ei kuulu mitään, jonka jälkeen kyllä hän pyytelee anteeksi kiireitään ja osoittaa hellyyttään, kutsuu kullakseen ym... Tämä kissa- ja hiirileikki alkaa pikkuhiljaa kyllästyttämään.. Tiedän, että edellisessä suhteessa tätä kaurismiestä haavoitettiin pahasti, joten olen yrittänyt ymmärtää ja antaa hänelle aikaa... Haluaisin vain päästä häntä lähelle, mutten jaksa enää kovin pitkään odotella onko hän kanssani tosissaan vai ei... Toivottavasti kauriit ja heidän kanssaan elävät voivat laajentaa näkemystäni!!!


      • Neitsyt minäkin

        Näin se on. Iltayhteydenotot, monen päivän tauot...etc. Minun Kauristuttavani haluaa viimeinkin tulla lähemmäksi sanoillaan mutta mitään ei kuitenkaan tapahdu. Tätä samaa on jatkunut jo monta vuotta ja nyt en enää viitsi odottaa. Kuinka hurmaavia kauriit kuvittelee olevansa kun luulevat toisen odottavan ja odottavan hänen suvaitsevaa avautumista. Antaa olla, on maailmassa muitakin miehiä jotka osaa rakastaa ja ovat valmiita itsestään jotain antamaan. Kaurismies on aina järjellä liikenteessä joten romantiikka pitää hakea muualta.


      • kaurismiehen morsian
        Neitsyt minäkin kirjoitti:

        Näin se on. Iltayhteydenotot, monen päivän tauot...etc. Minun Kauristuttavani haluaa viimeinkin tulla lähemmäksi sanoillaan mutta mitään ei kuitenkaan tapahdu. Tätä samaa on jatkunut jo monta vuotta ja nyt en enää viitsi odottaa. Kuinka hurmaavia kauriit kuvittelee olevansa kun luulevat toisen odottavan ja odottavan hänen suvaitsevaa avautumista. Antaa olla, on maailmassa muitakin miehiä jotka osaa rakastaa ja ovat valmiita itsestään jotain antamaan. Kaurismies on aina järjellä liikenteessä joten romantiikka pitää hakea muualta.

        kaurismies taitaa arvostaa aitoutta ja rehellisyyttä. Löytyykö sitä naisista, joiden pitää kirjoitella tällaisille palstoille ja kysellä toisiltaan, miten vokotella miestä? Oksettavaa. Olkaa luonnollisia, niin oikea mies kävelee vastaan, vaikei kauris olisikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe